Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

instalace J3.6.5 - ukázková data

13. zář 2017 09:25 #132258
instalace J3.6.5 - ukázková data od Draha
Pokročilý uživatel
Na doporučení zkušenějších budu předělávat web www.cesky-fousek.cz na vyšší jomlu tak, že nainstaluji čistou novou jomlu 3.6.5 a potom pomocí pravděpodobně J2XML postupně přenesu všechny články. (dle návodu přímé aktualizace z 2.5 na 3.6.5 se několikrát nepovedla)
Mám dotaz pro instalaci Joomly 3.6.5 (tu následně povýším na vyšší, ale tahle mi nedělala nijaký problém při instalaci proto tahle verze)
Potřebovala bych radu, pokud se někde řešilo tak nasměřovat. (na netu jsem nenašla)

Když jsem kdysi instalovala Joomlu 2.5 tak nabízela základní sadu již předinstalovaných modulů a pluginů, připravených stránek, nabídek, článků
U instalace J3.6.5 je opět tato nabídka akorát ve více verzích, která sada by byla nejlepší, pro výše uvedený web? ať to neinstaluju stále dokola. Nabízejí se níže uvedené:
- Žádná (Požadováno jako základ pro tvorbu vícejazyčných webových stránek.) - tuhle nepoužiji
- Sada ukázkových dat - Blog (GB) - tuhle asi taky ne
- Sada ukázkových data - Reklamní brožurka (GB) - tuhle asi taky ne
ale u těch posledních dvou nevím, která bude obsahovat více toho co potřebuji
- Výchozí anglická ukázková data
- Sada ukázkových dat - Learn Joomla English (GB)
Předem děkuji

13. zář 2017 13:49 #132261
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
správná volba je: - Žádná (Požadováno jako základ pro tvorbu vícejazyčných webových stránek.)
Přeci si tam nebudete dávat nějaká data, když budete přesouvat data z původních stránek.
J2XML moc neznám, požívám extensions.joomla.org/extensions/extensi...migration/jmigrator/

13. zář 2017 23:00 #132278
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Jak jsem se teď mrkl na ty stránky, nevidím tam žádný problém, proč by joomla nešla upgradovat.
Chce to jen upgradovat také všechna rozšíření a upravit nebo nahradit stávající šablonu.

19. zář 2017 14:39 #132331
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
děkuji, ale neživím se tvorbou webu ani jejich správou, je to pouze koníček pro můj web a web klubu. A i jsem se dlouho odhodlávala k upgradu. Nejdříve jsem nastudovala vše potřebné, možná i nepotřebné a povyšení na 3.5 se mi ani jednou nepodařilo. takže proto postup instalace nové jomly včetně ukázkových dat. Proč tam chci ukázková data? protože bych musela složitě dohledávat a instalovat příslušné moduly pluginy. takhle tam jsou a jsou i spopisem co dělají. Takže mě osobně to pomůže a ža nebudu potřebovat tak vymažu.

19. zář 2017 14:41 #132332
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
pro ty co potřebují berličku jako já, je dobré naistalovat
Sada ukázkových dat - Learn Joomla English (GB)
ta se mi zdá nejucelenější a podobná sadě z instalace J2.5

19. zář 2017 23:07 #132345
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
neděláte dobře, ale komu není rady tomu není pomoci
ukázková data tam žádné moduly ani pluginy neinstalují
nainstalují jen jedno menu, kategorie a články a ty pak budete muset smazat

Powered by Fórum