Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přechod z 2.5.8 na 3.6 - chybové hlášení

14. srp 2017 13:34 - 14. srp 2017 13:40 #132054
přechod z 2.5.8 na 3.6 - chybové hlášení od Draha
Pokročilý uživatel
Potřebovala bych poradit. upozorňuji že nejsem programátor, ani
Pustila jsem se, na testovacím místě, které mi zprovoznil soukromý hosting, přechod webu z J2.5.8 na poslední verzi J3
Dělala jsem to pomocí aktualizace přímo v Jomle 2.5.8 po vypnutí "systém-pamatovat si mě" a po zapnutí "krátkodobá podora".
Vše proběhlo celkem hladce, ale při zobrazení a proběhnutí Aktualizace souborů jomly se objevila stránka s hláškami
Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/clients/client11/web80/web/plugins/system/jcktypography/jcktypography.php on line 15

Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/clients/client11/web80/web/plugins/system/jcktypography/jcktypography.php on line 15

Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/clients/client11/web80/web/plugins/system/cdscriptegrator/cdscriptegrator.php on line 91

Notice: Use of undefined constant DS - assumed 'DS' in /var/www/clients/client11/web80/web/plugins/system/cdscriptegrator/cdscriptegrator.php on line 91

Fatal error: Call to undefined method Joomla\Registry\Registry::getValue() in /var/www/clients/client11/web80/web/plugins/system/cdcaptcha/cdcaptcha.php on line 724

Co se s tím dá dělat ? předpokládám že u těch prvních mám přepsat na patřičných řádcích text . DS . na "DS"
Ale u té poslední hlášky nevím.
Předem děkuji

14. srp 2017 14:11 - 14. srp 2017 14:12 #132056
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,
plugin jcktypography používá místo lomítek DS, což byla standardní vlastnost v dřívějších verzích - buď se všechny DS přepíšou na / nebo se dá přidat jeden řádek na začátek pluginu:
Code:
if(!defined('DS')) define('DS', DIRECTORY_SEPARATOR);

což je taková berlička, pokud nechceš přepisovat celý kód

plugin cdcaptcha už ale vyvolává fatálních chybu, což je horší, není možnost jej aktualizovat?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Draha

14. srp 2017 14:31 #132061
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
děkuji upravím, co se týká cdcaptcha, napadá mě leda, že bych plugin na stávajícím webu na J2.5 vypla nebo odinstalovala, a znovu provedla přechod na vyšší joomlu. a potom ho tam znovu nainstaluji.
uvidím zda to půjde.

14. srp 2017 14:33 #132062
Odpověď od H13
Admin
Ano, pluginy většinou nemají nějaká data, jen nastavení, takže se většinou nainstaluje nejnovější verze a donastaví se podle nastavení z předchozí verze.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Draha

01. zář 2017 07:36 #132197
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
FOF - tak další dotaz . stále se mi migrace nedaří. Snažím se odinstalovat (moduly, pluginy atd) vše co na joomle nepotřebuji abych ji očesala co nejvíce.
prohledávám ve rozšíření SPRÁVA postupně jednotlivé moduly, komponenty, pluginy, knihovny ...v knihovnách mi to u
FOF píše v sloupečku verze
Notice: Undefined property: stdClass::$installed in /var/www/clients/client11/web80/web/administrator/components/com_installer/views/manage/view.html.php on line 103

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client11/web80/web/administrator/components/com_installer/views/manage/view.html.php on line 103

Notice: Undefined property: stdClass::$installed in /var/www/clients/client11/web80/web/administrator/components/com_installer/views/manage/view.html.php on line 104

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/clients/client11/web80/web/administrator/components/com_installer/views/manage/view.html.php on line 104

Warning: implode(): Invalid arguments passed in /var/www/clients/client11/web80/web/administrator/components/com_installer/views/manage/view.html.php on line 104

Může to mít vliv na následnou migraci?

01. zář 2017 07:53 #132198
Odpověď od Draha
Pokročilý uživatel
ještě dodám že cesta kam se odkazuje není platná, je na původní (ostrý) web. na testovacím tento adresář není. Dá se toto nějak odstranit?

Powered by Fórum