Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: First Byte Time

First Byte Time 11. srp 2017 21:07 #132015

Dobrý den,
mám projekt "zsvrch.cz/" a problém je v tom, že stránky najíždějí pomalu. Při testu na "www.webpagetest.org" najíždí web cca 10 vteřin, velikost je 1,5 Mb a výsledek

F - First Byte Time
A - Keep-alive Enabled
F - Compress Transfer
B - Compress Images
F - Cache static content

Mohu nějak vylepšit výsledek "F" ? A hlavně mohu web nějak urychlit?
Jedu na PHP 7 a na J 3.7.4. Hosting SAVANA 3000.

Děkuji
  • rozbuska
  • Nováček
  • Obdržená poděkování 30
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

First Byte Time 11. srp 2017 23:14 #132016

Když si na to písmenko výsledku kliknete, tak tam máte napsáno co můžete udělat. V Globální nastavení se podívejte na:

Nastavení mezipaměti - kde si můžete povolit a nastavit její použití a dále na Server - Nastavení serveru: Komprese pomocí GZIP, tuto vám ten tester vypsal...

Ale efekt může nastat i opačný, záleží na vašem hostingu a na tom, jaké nastavení zvolíte.

Stejně tak ale můžete stránky optimalizovat i jinak, například zmenšit obrázky, vypnout zbytečné skripty, pluginy, rozšíření, ... změnit šablonu, změnit hosting, ...
  • Bong
  • Admin
  • Obdržená poděkování 2408
I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poslední úprava: 11. srp 2017 23:15 od Bong.
Následující uživatel poděkoval: rozbuska

First Byte Time 13. srp 2017 00:32 #132035

A Cache máte aktivní?
  • Cony
  • Moderátor
  • Obdržená poděkování 1017

First Byte Time 13. srp 2017 08:38 #132036

To 10 sekundovy nacitani nebude mit na svedomi cache. Nejsem programator, ale za roky pouzivani Joomly jsem si vsiml jednoznacny veci. Nejdulezitejsi je sablona, javascripty, css a hosting. No a dokonce bych nevereil, jak velky rozdil muze mezi hostingy byt. Napriklad ted jsem zkousel na serveru se 2 jadry CPU asi 3,5gb ram Joomlu a byl to otres. Bylo to na Azure od MS. To same jsem zkusil na mym a jelo to mnohem rychlej, ale pak jsem to samy zuksil na Websupportu, kte kterymu jsem se dostal uplne nahodou a web lita jako web bez databaze.
  • radek178
  • Joomla Expert
  • Obdržená poděkování 183

First Byte Time 13. srp 2017 23:17 #132041

Savana 3000 by měla být víc než v pohodě. I když, setkal jsem se u nich dříve i s rozdíly podle umístění VPS na jednotlivých jejich serverech. Pokud tedy na tom VPS neběží něco, co jej strašně zatěžuje, hosting by měl být Ok. Šablona samozřejmě ovlivní hodně, a taky použitá rozšíření (a tady jich je opravdu hodně). Cache nevyřeší první načtení, ale až následné, to by mělo být výrazně rychlejší.
  • Cony
  • Moderátor
  • Obdržená poděkování 1017

First Byte Time 14. srp 2017 09:21 #132048

No jo, ale on/a resi first byte (ja momentalne taky). Na ten z mych zkusenosti cache vliv nema. To hosting treba jo. Savana si s Joomlu nikdy moc nerozumela. Ja jsem odtud sel pryc a jsem na tom lip.
  • radek178
  • Joomla Expert
  • Obdržená poděkování 183
Poslední úprava: 14. srp 2017 09:22 od radek178.
Vygenerováno za 0.175 sekund

Nové možnosti

Fórum umožňuje využít službu Tapatalk z vašeho mobilního zařízení.

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 1038 hostů a 2 členové

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu