Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Používáte někdo API mapy.cz?

08. čvc 2017 16:17 - 08. čvc 2017 16:21 #131813
Používáte někdo API mapy.cz? od fwd
Pokročilý uživatel
Mně se to nadaří zprovoznit už druhý den. Zdejší diskuzi jsem pošel celou, ale nic moc jsem tu nenašel.
Zkouším dle návodu api.mapy.cz:
- v článku i modulu s vlastním obsahem
- na localhostu (xampp) i několika webech, vše J3.7.2. i 3.7.3, šablony i protostar
- JCE povolen Javascript, i sourcerer
- jiné skripty typu "ahoj" se provedou
- na xamppu mimo Joomly, normální stránka se skriptem běží, mapy OK, v Joomle ne.

Vždy se zobrazí prázdné místo s copyrightem a logem mapy.cz, mapa ne.

Funguje Vám to někomu na Joomle? Dík.

08. čvc 2017 22:51 - 09. čvc 2017 14:58 #131819
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus se podívat do javascript konzole, jestli tam není nějakej javascript konflikt (např. mězi API a javascript knihovnama, co se načítají v Joomle!)
phoca.cz/documents/16-joomla/704-javascript-conflicts

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: fwd

09. čvc 2017 10:33 #131824
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Ahoj H13, děkuji za reakci a nasměrování a za stránku.
Něco takového jsem tušil. Konzole mně nehlásí ale žádný error, "jen" dvě hlášky:

JQMIGRATE: Migrate is installed, version 1.4.1 jquery-migrate.min.js:2:542
Získání nebo nastavení vlastnosti s [LenientThis] je ignorováno, protože objekt „this“ je neplatný.

Zase tak tomu nerozumím, budu se na to muset podívat a vyzkoušet s čistou instalací.

Chtěl jsem použít mapy.cz, ale z časových důvodů budu muset použít mapy Velkého bratra. Potřebuji označit vchody do budovy, parkoviště, kde nás najdete, takové běžné věci, takže je to jedno.

Dík za Phoca Maps.

09. čvc 2017 14:33 #131825
Odpověď od Bong
Moderátor
A plugin pro mapy.cz by to nezvládnul? extensions.joomla.org/extension/mapycz/

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. čvc 2017 09:07 #131827
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

ano, tuto componentu jsem zkoušel asi jako první. Šla by použít. Nepracovala ale ideálně Na xammpu (php v. asi 5.6.x) se nezobrazí vůbec okno s možností tvorby značek a na webhostingu (php 7.0.x) se zobrazí, ale Joomla píše v tom okně hlášky typu:
Deprecated: Non-static method MapyczHelper::buttonSuccess() should not be called statically in /www/doc
/www/administrator/components/com_mapycz/views/markers/tmpl/default.php on line 28
přidat značku
Deprecated: Non-static method MapyczHelper::button() should not be called statically in /www/doc/
/www/administrator/components/com_mapycz/views/markers/tmpl/default.php on line 36
Tak jsem se ho bál použít.
Teď jsem to pro jistotu znovu zkoušel a je to stejné. Ale plugin funguje. Nemá sic možnosti jako komponenty s Google, ale asi mu dám přednost.

Powered by Fórum