Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Migrace na novou verzi

26. kvě 2017 13:21 #131538
Migrace na novou verzi od raki
Návštěvník
Ahoj lidi, částečně tato otázka patří do šablony, a částečně i sem... Mám joomlu verzi 2.5.2.8 a rád bych kvůli bezpečnosti migroval na novější verzi... ALE
1) Mám zakoupenou šablonu od YOOTHEME yoo_revista (1.0.3), která je sice responzivní, ale nejsem si jist jestli by fungovala na verzi 3.4<
2) mám zakoupené rozšíření ZOO pokud bych přemigroval na novou verzi
  • musel bych zakoupit novou verzi ZOO?
  • a jak by to bylo se stávající databází?
  • zůstalo by vše při starém?
  • nebo bych musel naládaovat data znovu?

Mohl by jste se někdo podívat a říct jestli migrace lze provést "bez komplikací"?

Moje stránky jsou na www.maser.cz (pokud by to někdo bral jako reklamu, klidně odkaz šmažte)

26. kvě 2017 17:15 #131545
Odpověď od Bong
Moderátor
1. šablony pro J2.5 lze zpravidla provozovat na J3x po úpravě, viz. www.google.cz/search?q=how+to+migrate+template+J2.5+to+J3
2. ZOO v zakoupené verzi vám bude fungovat pokud je s J3 kompatibilní, pokud není, pak musíte zakoupit aktualizaci, nebo verzi novou. Dle licenční politiky autorů.
3. Stávající databáze se migrují, tabulky Joomly automaticky při aktualizaci, nebo třeba pomocí migrátoru. Tabulky rozšíření se migrují třeba také pomocí migrátorů, pokud jsou podporovány, nebo je pro postup migrace na stránkách rozšíření návod.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. čvn 2017 21:20 #131611
Odpověď od raki
Návštěvník
Dá se migrace udělat "obráceně" tzn. nainstaluju si někam (např na XMAP) novou Joomlu a pak pomocí nějaké komponenty natáhnu data podle toho jaká chci že si vyberu? Například default (uživatele, články ad.) a pro další komponenty?

01. čvn 2017 22:16 #131612
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
já používal j2xml
extensions.joomla.org/extension/j2xml/
mastil jsme jen články a kategorie a dělá co má.

21. čvn 2017 00:24 #131744
Odpověď od raki
Návštěvník
ještě jsem daaaaavno použival nějakou komponent (nevim jak se jmenovala), která propojila dvoje stránky respektive databáze... princip byl, že se nainstalovala nová verze joomly a propojila se se starou verzi a ta komponenta sesynchronizovala databáze...

21. čvn 2017 11:40 #131749
Odpověď od raki
Návštěvník
uz vim jmenovala se ta komponenta neco jako xcloner backup... nebo tak nejak, ale nemohu ji najit...

Powered by Fórum