Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyba: Zdrojová URL musí byť jedinečná

08. kvě 2017 15:32 #131308
Chyba: Zdrojová URL musí byť jedinečná od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Mám problém s komponentou presmerovania. Niektoré linky sa mi nedajú presmerovať, pretože vyhadzuje chybu: Ukladanie zlyhalo s nasledovnou chybou: Zdrojová URL musí byť jedinečná. Neviete poradiť, kde by mohl byť problém? Ďakujem.

08. kvě 2017 17:41 #131310
Odpověď od Bong
Moderátor
No tam si ale nemůžete napsat co chcete.

Povolte si plugin System - Přesměrování a pak vám komponenta bude ukládat vše co končí chybou 404. Tyto uložené si pak můžete přesměrovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

08. kvě 2017 22:58 #131322
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Plugin mám zapnutý a už ho dávnejšie využívam, ale niektoré odkazy jednoducho nemôžem presmerovať, pretože pokus o uloženie končí tou chybou.

08. kvě 2017 23:42 #131324
Odpověď od Bong
Moderátor
A neni to treba migrovana Joomla?
Tam se najdou treba duplicitni aliasy. Kdysi se to nekontrolovalo.

Odesláno z mého Tab2A7-20F pomocí Tapatalk

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. kvě 2017 07:53 #131326
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Áno, je. Kde by som to mohol opraviť tie Zdrojové adresy? Nie je možnosť na opravu?

09. kvě 2017 19:11 #131335
Odpověď od Bong
Moderátor
Samozřejmě, že je možnost opravy. Dokonce je to žádoucí.

Záleží kde vám chyba vyskakuje.

Například: zdrojovou URL, která končí v Přesměrování chybou 404, chcete přesměrovat na nějaký existující článek... a nejde to... je možné že nejen vybraný, ale i jiný článek má stejný ALIAS (ten upravíte přímo v článku)...
A nemusí to být nutně jen dva články, může se jednat třeba o článek a položka menu (a tyto mohou být schované, třeba v koši).

Že je duplicitní alias zjistíte snadno, většinou stačí podezřelý článek otevřít a hned zkusit uložit. Jomla vám to sama řekne. Nebo jej poksně změňte a zkuste znovu požít Přesměrování, jestli začne fungovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum