Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

nejde mi instalovat snad žádná z instalací Joomla

20. úno 2017 14:35 #130259
Zdravím, mám na localhostu několik pokusů o instalaci Joomla. Vše probíhá v pořádku, připojím se k db, ale když to během instalace vypíše "vytváření konfiguračních souborů". Najednou se to sekne a dál to nejede. Zkoušel jsem hned několik verzí Joomla. Musím se přiznat, že jsem si s Joomla různě hrál, a tak mi přibyl framewoork, atd. jestli chyba nemůže být tam. I když dle mého by snad neměla. Děkuji, předem za každou pomoc. S pozdravem Pavel

20. úno 2017 15:27 #130260
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, co znamená "a tak mi přibyl framework"

Při instalaci bych si zapnul javascriptovou konsoli (firebug, firefox web development, chrome web development) a zkusil se podívat, co hlásí ajax - jestli tam nedochází k nějaký chybě.

www.phoca.cz/documents/16-joomla/704-javascript-conflicts

Taky bych se podíval do errorLogu na serveru, jestli např. něco neříká přímo PHP (MySQL)
www.phoca.cz/documents/16-joomla/336-how...g-php-errors-on-site

Localhost je na Windows, nebo na Linuxu? Co práva ke složkám - může Joomla! zapisovat do kořenu Joomly! - aby tam zapsala konfigurační soubor?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

20. úno 2017 15:53 #130262
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak nevím, ale "vytváření konfiguračních souborů" se v Joomla 3.0 při instalaci v češtině nevyskytuje.

Podle překladu by se ta oblast chyby podobného znění měla týkat nemožnosti vytvoření databáze (tuto musíte vytvořit před instalací zvlášť) a nebo nemožností vytvořit soubor configuration.php v rootu Joomly (musíte jej vytvořit ručně a nahrát do něj zobrazený kód, nebo lépe opravit vlastnictví složek a souborů)...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: pavel47

21. bře 2017 12:12 #130579
Odpověď od pavel47
Uživatel
instaluji to na xampp pro win7 php5.6. Děkuji za podmětné připomínky, prozkoumám to!! :)

Powered by Fórum