Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Acymailing jak zabránit registraci spambotů

20. čvc 2016 10:23 #127627
Acymailing jak zabránit registraci spambotů od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Ahoj,

používám Acymailing ve verzi Starter, 5.5.0. Poslední dobou se mi na stránky do seznamu odběratelů novinek registruje čím dál tím víc spambotů. Acymailing, co jsem vygooglil, má při registraci captchu až v placené verzi, cca 28 dolarů. Nejde to nějak ošetřit i na free verzi?

Případně, kdybych si acymailing koupil, zůstane mi ta možnost využívat captchu neomezeně dlouho nebo po vypršení roční licence o tuto možnost přijdu? Vím, že mi přestanou nabízet aktualizace.

Pomůže DKIM podpis k lepšímu doručování zpráv? Obávám se, že podle statistik máme doručitelnost poměrně nízkou a to se jedná o přihlášené odběry, které udělali uživatelé sami, cíleně, žádný nevyžádaný spam.

Díky za rady

20. čvc 2016 11:27 #127629
Odpověď od Cony
Moderátor
Ano, Captcha Vám zůstane. Acymailing kromě své Captchy umožňuje použít i nativní plugin Joomly pro reCaptchu, lze tedy použít i ten, viz. dokumentace .

DKIM určitě pomůže, od jisté doby jsou emaily doručované na servery seznam.cz, které jsou identifikovány jako hromadné a nemají DKIM podpis, ihned odmítnuty jako SPAM. Kromě DKIM je ještě doporučeno zavést SPF.

Jak jsou Vaše emaily hodnoceny z hlediska spamu si jednoduše můžete otestovat zde .

20. čvc 2016 11:54 - 20. čvc 2016 11:55 #127631
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
4,5 bodu, nic moc asi...
www.mail-tester.com/web-f55CHz&reloaded=1


reCaptcha bude fungovat zřejmě taky jen s placenou verzí, že?

20. čvc 2016 14:10 #127632
Odpověď od Cony
Moderátor

CrocodilusCZ napsal: reCaptcha bude fungovat zřejmě taky jen s placenou verzí, že?

Pokud jsem to pochopil tak ano.

4.5 bodu opravdu není moc, pořešte hlavně SPF record (je to jen otázka nastavení DNS) a ty Blacklisty a máte o 4 body víc.

20. čvc 2016 14:34 #127634
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Jsem koukal na ty blacklisty a nemám tušení jak zařídit, aby nás z nich vyřadili...

20. čvc 2016 15:33 #127635
Odpověď od Cony
Moderátor
To je nějaké sdílené SMTP, nebo služba, nejspíš SMTP nějakého hostingu? Pak se musíte obrátit na ně. Popř. využít nějakou jinou službu, buď placený ale ověřený Mandrill nebo Free alternativu sparkpost.com , nebo jinou free alternativu .

Powered by Fórum