Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Gzip komprese stranky

07. kvě 2016 00:09 #126936
Gzip komprese stranky od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Pozdravujem. Cital som si nieco o zrychleni webu na Joomla a jednou z veci je aj vyuzit nastroj Gzip komprese stranky. Po jeho aktivovani mi ale padne cely web a prehliadac vyhodi chybu: Nie je mozne dekodovat raw data. Neviete niekto, kde by mohol byt problem?

07. kvě 2016 18:41 #126948
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Osobně bych Gzip stránky nepoužíval, nevěřím v nějaké zrychlení a vidím v tom jen problémy

07. kvě 2016 23:53 #126949
Odpověď od H13
Admin
Zkoušel jsem na některých serverech, co byly dobře vybaveny (hlavně cpu) a bylo to hodně znát. Je potřeba, aby se neprodukovala žádná chyba (takže např. nastavit nezobrazováních chyb), samozřejmě se nedá v gzip režimu ladit a debugovat - je to prostě použitelný na odzkoušenou stránku, pokud je dost silnej server, může to být zajímavý. Kdysi s tím měly problémy nějaký prohlížeče, tuším Safari, apod, takže jak píše ernst, může to přinést i problémy.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

08. kvě 2016 11:41 #126955
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Já k tomu ještě doplním:
odinstalujte si všechny komponenty, které nepožíváte, zakažte nebo odinstalujte si všechny moduly a pluginy, které nepotřebujete.
Zkontrolujte si velikost grafických prvků, které na stránku taháte.

Možná Vám to zrychlí web mnohem více než Gzip

08. kvě 2016 17:21 #126956
Odpověď od Goroslavomir
Pokročilý uživatel
Písal som na hosting, ci to nie je problem na ich strane, cize este cakam na odpoved. Myslim, ze som uz vyuzil vsetky odporucania optimalizacie a komprimovanie je to posledne. Ak to ma ale priniest problemy, tak to asi vynecham.

05. čvc 2016 21:17 - 05. čvc 2016 21:55 #127483
Odpověď od H13
Admin
Ještě doplním, zrovna teď jsem na jedné stránce řešil to, že Facebook nebyl schopnej číst OG informace, po vypnutí gzip komprese to začal zvládat. :idea:

Ale např. tento plugin: github.com/dgt41/facebookfix by to měl řešit

EDIT: vypadá, že plugin funguje správně

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum