Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vytvoření nové pozice nad již funkční pozicí

30. čvc 2015 08:32 #122854
Dobrý den, rád bych se na vás obrátil se svým problémem. Na právě chystaných stránkách jsem si v pravém horním rohu templatu vytvořil pozici searchbox, pro vyhledávání. Nyní bych ale několik pixelů nad ní chtěl vytvořit ještě jednu pozici pro výběr jazyku. Mám problém s tím, že ať postupuji stejně jako u vytvoření pozice searchbox, nová pozice pro výběr jazyku se mi prostě nechce zobrazit. Předem děkuji za vaše nakopnutí a rady.

30. čvc 2015 09:24 #122855
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Dobrý den,
zřejmě jste si nevytvořil novou pozici, ale umístil modul pro search do předem připravené pozice Vaší šablony. Každá šablona (template) má předem připravených x pozic, které můžete využívat, případně měnit jejich rozměry apod. Pokud chcete "nakopnout", hledejte heslo "template layout", každá šablona ho má popsán někde v dokumentaci zpravidla i s příklady.
Přidat úplně novou pozici není zase tak jednoduché, ale i to možná v některých dokumentacích (template, framework) najdete - to má každy výrobce jinak.

30. čvc 2015 09:28 #122856
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Ne, ta pozice nebyla přepřipravená. Musel jsem ji vytvořit, protože v daném templatu nebyla tam, kde jsem ji potřeboval.

30. čvc 2015 09:47 #122857
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Aha, tak to bude chtít studovat dokumentaci. Možná ale, kdybyste napsal, jaká to je šablona, se tu někdo najde se zkušenostmi, jak tu konkrétní upravit.

30. čvc 2015 09:48 #122858
Odpověď od Radek Malík
Nováček

30. čvc 2015 16:00 #122867
Odpověď od Radek Malík
Nováček
Takže ve skutečnosti se mi pozice vždy vytvořila, jen nebyla vidět, protože se umístila pod pozadí templatu. Ale už vše funguje jak má.

Powered by Fórum