Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak zduplikovat joomla web

23. čvc 2015 18:23 #122762
Odpověď od Martens
Návštěvník
Přes Kickstart? Tam to nevím, ale přišlo by mi to divné, kdyby to takto fungovalo - dost hostingů umožní jen jednu DB a navíc účet, který je v konfigu Joomly, tak je účet právě pro tu danou databázi a ne účet ke správě databází => databáze by už měla na mysql serveru existovat.

Pokud Akeebou archivuji do zipu, tak instalační script mi nabídne vytvoření tabulek v databázi, ale pokud DB neexistuje, tak pokus o rozbalení končí chybou, že se nelze k DB připojit.

23. čvc 2015 18:34 #122763
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Samozřejmě, kickstart nevytvoří novou DB, pouze tabulky v ní. DB je nutné vytvořit.
Z principu je jasné, že jsou možné dvě DB, nebo stávající DB s novími tabulkami, jak píše prontík. Člověk musí mít větší pozornost, aby si kickstartem nepřepsal tabulky se stejným prefixem :)
Princip mně byl jasný, chtěl jsem potvrzení někoho zkušeného. Děkuji
.
Tedy v zásadě:
- lze pro každou doménu/subdoménu mít extra DB (třeba wedos neomezuje počet DB)
- nebo mít jednu DB a v ním tabulky pro každou doménu/subdoménu, ale pro každou doménu/subdoménu musí mít tabulky jiný prefix
Pochopil jsem to správně?

23. čvc 2015 18:49 #122766
Odpověď od Martens
Návštěvník
Přesně tak.

23. čvc 2015 19:41 - 23. čvc 2015 19:43 #122768
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud je hosting dovoluje více databází (tabulka je část databáze), tak ji instalátor akeeby opravdu založí. Pokud to nedovoluje tak pak to opravdu řešit jen předponou. Ale nepleťte si databázi a tabulku.
Nevím, kde vznikl názor, že kickstart nevytvoří databázi, samozřejmě ji vytvoří.
zkuste si to třeba na localhost

PS kickstart samozřejmě upraví i configuration .php

04. srp 2015 21:26 #122913
Odpověď od Tomas
Začátečník
kombinace akeeba + kickstart funguje spolehlivě. Děkuji všem za rady a přeji hezký večer.

Powered by Fórum