Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Zobrazení modulu v emailu.

28. led 2015 22:34 - 28. led 2015 22:34 #119868
Zobrazení modulu v emailu. od Jiří Král
Začátečník
Ahoj všem.

Lze a případně jak zobrazit modul joomla v emailu?
Např. kdybych chtěl poslat modul "Kunena - poslední příspěvky" mailem, aby se adresátovi zobrazil v mailu.

28. led 2015 22:53 - 28. led 2015 23:09 #119869
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
V e-mailu se dá zobrazit text.
Posledních X let, se dá zobrazit v e-mailu i HTML. Dokonce i obrázky a videa se dají zobrazit "přímo v e-mailu", pokud byste zprovoznil iframe v e-mailu, tak byste i "dírou v novinách mohl distribuovat živé přenosy fotbalu", ale pořád to nebude "fotbal v novinách".
Na zaslání celého webu (webové aplikace i s databází) v jednom e-mailu, budeme muset ještě nějakou dobu počkat, ale je to zajímavý nápad :)

Tj odpověď na Vaši otázku je: ne, modul celý (tak jak je chápan modul v Joomle) se e-mailem zaslat nedá.
Ale asi by byl způsob jak zaslat momentální stav (tj texty, odkazy) tohoto modulu.
Řešením by mohlo být (například) zprovoznění kombinace "RSS to e-mail"


V závislosti na skutečných potřebách (informovat jednoho, o každém? příspěvku; informovat více lidí jednou denně? ...variace...?) teprve lze doporučit něco konkrétnějšího.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

29. led 2015 07:03 #119877
Odpověď od Jiří Král
Začátečník

karel0 napsal: Ale asi by byl způsob jak zaslat momentální stav (tj texty, odkazy) tohoto modulu.
Řešením by mohlo být (například) zprovoznění kombinace "RSS to e-mail"


Na toto jsou komponenty, které pomocí pluginů stáhnou data a pošlou mailem, třeba JMAILALERTS

Mě spíš zajímá, že pokud můžu mít html email, jestli v něm mohu zobrazit (ne poslat) modul nebo třeba 1 článek, ve kterém budu mít modul zobrazen (třeba pomocí module anywhere). Pokud mohu zobrazit online obrazky, tak me napadlo, jestli to nejde i s modulem nebo s článkem joomla . Ale zatim jsem neprisel jak na to.

29. led 2015 10:11 #119879
Odpověď od Cony
Moderátor
Ono hlavně záleží, jak ten email posíláte. Pokud použijete nějakou newsletter komponentu (třeba AcyMailing) tak ty něco na způsob modulů podporují, např. výpis nejnovějších článků, položek v eshopu a pod. Nejedná se o ty stjené moduly, jako jsou ve správci modulů, ale funkčnost je obdobná.

30. led 2015 08:31 #119895
Odpověď od Jiří Král
Začátečník
Jak jsem již psal níže. Nejde mi o to poslat modul nebo použít nějakou komponentu, která díky pluginům vytáhne data a pošle mailem (na to existují placené i neplacené componenty)
Ale přemýšel jsem o tom, jestli se dá online zobraziit vybraný modul, případně článek přímo v html mailu. Já zatím na nic nepřišel, patrně to takhle nejde.

30. led 2015 08:43 - 30. led 2015 08:55 #119896
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak jako tak můžete poslat, nebo "poslat" vždy jen výsledný HTML výstup obsahu modulu, článku, komponenty,...

Buď použijete nějaké rozšíření (tedy pokud to nebudete dělat ručně), které vám vybraný obsah do emailu vloží. Nebo použijete iframe v emailu , ve kterém vybraný obsah zobrazíte. Použití iframe je vlastně vaše požadované online zobrazení modulu stejně jako RSS.

Jinak vše máte popsáno už v první odpovědi tohoto vlákna .

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum