Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Tip na fotogalerii s jednoduchým ovládáním?

11. led 2015 18:50 #119590
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Díky, zkusím!

11. led 2015 20:29 #119591
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Uvidis, jak ti bude vyhovovat. Pro me je to tted super, protoze pro lidi, kteri meli Phocu nebo cokoli i mnohem jednodussiho, kde se jen nahrali fotky na FTP, tak to byl silenej problem. S Oziem jsou v pohode a spokojeni.

12. led 2015 22:15 #119619
Odpověď od vrtaak
Začátečník
To Ozio vypadá dobře. Akorát škoda že to funguje jenom jako zprostředkování galerií z G+, podle popisu to dřív umělo i vlastní galerie. Na G+ to přidávání nových fotek, respektive alb taky není úplně snadný, než se člověk prokouše všema sociálníma tlačítkama... Nemyslím že jsem úplně tupej, ale než jsem pochopil jak mám zveřejnit album, že se to musí potvrdit několikrát, chvíli mi to zabralo;-) Ale když už to tam je, vypadá to pěkně!
Ozio podporuje i Flickr, ale ten je úplně marnej. Nechápu jak s tím můžou Američani fungovat. To je fakt peklo! :-) Zlatý Rajče! :-)

13. led 2015 13:43 #119627
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Tak jo, Ozio vyhrálo. Má to spoustu možností nastavení, pěkně to vypadá, fakt dobrý:-)
Teď jen slečnám napsat srozumitelný návod na upload na G+ :-)
díky za tip!

13. led 2015 14:33 - 13. led 2015 14:44 #119629
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, jen mimochodem, v neděli jsem toto zrovna řešil, navíc s tím, že protože se jedná o fotky dětí, je potřeba k nim přistupovat přes heslo, a udělali jsme to takto:

Fotky se nahrávají na Picasu, tedy naučil jsem "nahrávače:

- jak nahrát fotky na Picasu (to je velmi jednoduché - stačí kliknout na tlačítko nahrát a pojmenovat kategorii/album)
- jak nastavit, aby album nebylo veřejně přístupné
- a jak získat: jméno účtu, alba a token (zaheslování) - tři jednoduché kroky v Picase

A v Phoca Gallery:

Administrace - Phoca Gallery - Kategorie - Vytvořit novou kategorii, vyplnit pouze 4 políčka:

1) Jméno kategorie
2) Jméno účtu na Picase (šikovný administrátor ho může předvyplnit, aby ze 4 údajů byly jen 3)
3) Jméno nebo číslo alba
4) bezpečnostní token (heslo)

Kliknout importovat a to je vše.

Pokud by se nemuselo zaheslovávat, pak by ubyly dva kroky v Picase a jeden krok v Phoca Gallery: tedy:

- nahrát fotky v Picase (zadat jméno alba)
- V Phoca Gallery vytvořit kategorie - její jméno, účet a jméno alba - importovat/uložit


Ale samozřejmě, vidím tam rezervy, ještě by to mohlo být jednodušší - v Picase totiž máte URL na dané album (obsahuje jak jméno účtu, tak jméno alba, tak heslo). Takže teoreticky by uživatel zkopíroval celé toto URL a do Phoca Gallery by toto URL vložil - po vložení by se URL rozparsovalo na jméno účtu, jméno alba a heslo, uložilo by se to a fotky by se naimportovaly. Takováhle modifikace by měla být rychlá, dokonce si myslím, že by to šlo např. jen pomocí javascriptu - zadat url, rosparsovat, vyplnit pole a spustit tlačítko importovat/uložit (pro javascriptaře pár minut)


A kdyby se někomu nelíbil přístup do administrace, udělat formulář ve frontendu, do kterého by se zadala Picasa URL a ta by se rozparsovala a importovala obrázky, to by samozřejmě taky šlo, ale to už by bylo na složitější editaci.


EDIT - ještě jsem zapomněl (abych nedával nekompletní návod), chybí tam ještě páté políčko - Přístupová práva, pokud jsou alba neveřejná, je dobrý je mít neveřejná také na své stránce - tedy v editaci Kategorie zadat přístupová práva určité skupině.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: vrtaak

13. led 2015 15:12 #119630
Odpověď od vrtaak
Začátečník
Ahoj,
díky za zevrubný popis řešení a za "Phoca cokoli" vůbec...
Já sám nejsem moc příznivce galerií tahaných odjinud, raději mám zdrojové fotky "u sebe", i když to je taky pojem relativní:-)
U toho Oiza je to opravdu nejjednoduší co jsem kde našel. Při vytváření nabídky menu v administraci se zadá User ID číslo z G+ účtu, a následně se vyberou alba která chci v galerii mít. To je všechno. Nemusím nic importovat, ani vytvářet žádné kategorie a složky pro ně - v to vidím u Phoca Gallery největší kámen úrazu pro... nepříliš zručné uživatele, jako mojí sestru např;-)

Jinak ty poslední dva odstavce, s javascriptem a formulářem, to už jde mimo mě, zas o tolik líp než moje sestra na tom nejsem:-)
Díky!

Powered by Fórum