Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Automatická změna šablony

23. zář 2014 21:09 #118049
Automatická změna šablony od Lukáš
Uživatel
Zdravím vás přátelé,
mám možná úplně banální dotaz, nicméně nenašel jsem nikde relevantní odpověď. Jak by se dalo provést aby se joomla šablona automaticky měnila dle předem stanoveného data? Např. při změně ročního období? Je možné nastavení někde v administraci? Díky všem :)

23. zář 2014 21:22 #118050
Odpověď od Bong
Moderátor
V administraci urcite ne :-). Je treba pouzit sablonu, ktera toto umi, pouzit script, ktery vam ji zmeni, atd... kdysi se to zde probiralo. Zkuste prohledat forum.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. zář 2014 21:31 #118051
Odpověď od Lukáš
Uživatel
Já si říkal, že to nebude tak jednoduché :) Něco ve fóru jsem nalezl, jen teda odpově´d dost podobného ražení, a to že se to bude muset nejspíše vepsat do šablony. Zkusím se podívat ještě jednou a třeba pořádnou odpověď naleznu. Vy by jste případně věděl jak má skript vypadat? :)

24. zář 2014 01:40 #118057
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud budete psát kód do šablony nebudete měnit šablonu jako takovou, stále budete požívat jednu šablonu, ve které si budete muset vše pořešit. Záleží, co přesně máte změnou šablony na mysli. Pokud chcete jen změnit barvu stránek ze zelené pro léto na modrou pro zimu, prostě jen v šabloně dle data použijete jiný CSS styl. Pokud chcete opravdu kompletně jinou šablonu, budete potřebovat plugin.

24. zář 2014 09:13 - 24. zář 2014 09:16 #118066
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Existuje komponenta Chameleon , která umí měnit šablony dle nějakých kritérií. Umí například dle data či geolokace provést změnu šablony (ze seznamu nainstalovaných změní jednu za druhou). V seznamu možných změn je i změna v CSS, což by bylo asi to nej tj. mít stejnou šablonu a změny definovat v CSS (barva pozadí např.). Zajímavá je i možnost přiřazení změn v nabídce apod.

Komponenta je aktivně vyvíjena, což je také důležité. Nemám s tím však zkušenost.

Ještě jsem zapomněl, že na extensions.joomla.org je celá sekce s úpravami šablon.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

Powered by Fórum