Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Upgrade z J2.5 na J3

31. říj 2015 11:39 #124269
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Tak se podařilo. Neuvěřitelné:)

Po snad padesátém pokusu. Vše děláno stejně, stejné nastavení xampp atd. Jen jsem někdy nějaké nepotřebné komponenty odinstalovával, nebo jen disabloval (teď si nevzpomenu česky). Rozdíl poslední zkoušky je snad jen, že jsem odinstaloval dva jazykové balíčky, které nešly aktualizovat. Nevím.
Rád bych poznatky dal ostatním, ale opravdu nevím, čím se to povedlo. Když si to probírám, myslel jsem, že problém bude v upgrade souborech, mám "zapisovat přímo". Ale ony se vlastně nejříve stahují, rozbalí, pak instalují. Tak fakt nevím.

Stejně by mě zajímaly rozdíly v tabulkách pro obě verze a zda je lze přes SQL exportovat a importovat do nové Joomly.

01. lis 2015 11:45 #124276
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jen ze zkušenosti mohu řícti.
Nikdy jste to nedělal 10x stejně, jen si myslíte, že jste to dělal 10x stejně.
Red migrator mně nijak nenadchnul a jako vhodné řešení na upgrade bych ho nedoporučoval. Vlastně jen převede obsah.
Každopádně před upgrade je potřeba mít joomlu zcela čistou, tedy aktuální, bez nějakých nedokončeních aktualizací atd.

komponenty většinou stačí vypnout (s vyjímkou těch, co jsem vypisoval) někdy ani to není potřeba.
Základem je dostat se po upgrade do administrace.
Velmi důležité je také vlastnictví a oprávnění složek, proto upgrade doporučuji vždy udělat na localhost, kde si to se znalostí woken můžete vše nastavit sám)

Powered by Fórum