Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

reinstalace Joomla

19. srp 2014 13:28 - 19. srp 2014 13:28 #117499
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ted presne nevim, jak to myslis. Myslis se na to uplne vykaslat? Ja to presmerovani zacal resit, az jsem jeden den nemel co delat a prolizal jsem Joomlu. Nasel jsem v presmerovani tisice adres (nepochopil jsem, proc si je uklada), samozrejme i ty nesmyslny, ale taky jsem tam nasel napriklad 30x stejnou adresu, na ktere asi kdysi byl clanek, ktery porad mam na webu. Tak jsem to na nej presmeroval.

Podle tebe je teda lepsi pouzit peknou 404 a presmerovani vubec neresit? Vypnout to asi nepujde, protoze je to kompnenta a mam pocit, ze bude zamknuta.

19. srp 2014 15:47 #117501
Odpověď od Cony
Moderátor
Vypíná se to pluginem, komponenta může zůstat, ta slouží jen pro administrační část. To podstatné dělá plugin System - Přesměrování. Jeho vypnutím se přestanou sbírat 404 adresy, ale bohužel přestanou i fungovat již definované přesměrování.

Osobně jsem přesměrování na jedněch stránkách řešil tak, že jsem si plugin odkopíroval, přejmenoval a přidal do něj nastavení zda se 404 adresy mají zaznamenávat nebo ne. To jsem řešil při přechodu z Joomly 1.5 na 2.5 a VM 1 na 2, protože se hodně měnily adresy, a byl předpoklad, že po webu jich bude hodně ve starém formátu. Přesměrování jsem pak zadal ručně, a 404 adresy nechal běžet jen chvíli, abych dokázal odhadnout co je potřeba ještě přesměrovat a co ne.

19. srp 2014 15:54 #117502
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Aha, to je zajimava vec. Nicmene nevim, jestli to teda vypniat nebo ne. Asi chvilku pockam a uvidim. Zatim nejaky problemy nepocituju. Jen me celkem nastvalo, ze jsem tam videl treba 20 clanku, co byly asi 20-30x hledany. Tak jsem tak premyslel, kam ti lidi asi sli. 404 mam asi dost blbou, tusim je tam original od RT.

Powered by Fórum