Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Nefunguje indexování - chytré hledání

18. čvc 2012 13:10 - 18. čvc 2012 13:14 #95655
Odpověď od radek
Zkušený uživatel

Bong napsal:

radek178 napsal: Pokud k optimalizaci databaze pouziju tu funkci, co je v Admin Tools, je to to same, jako bych to delal v phpMyadminovi?

Cache - u wedosu je pouze 1 web z tech 6, kde to dela. Wedosem to nebude.

Optimalizace Admin Tools je vlastně optimalizace v phpMyadmin.

S tou cache jsem střelil vedle, vy tam uvádíte _system a com_plugins. To bych si tipnul, že to souvisí s tím, že jste přihlášen vy sám. A Joomla cachuje vaši vlastní činnost v administraci.


Ok, admin tools pouzivam, tak aspon nemusim lezt do phpmyadmina.

Ta cache nevim. Zacalo to delat az ve verzi 2.5.6, nikdy predtim to nedelalo, ale jsou to ty dva adresare a vsiml jsem si, ze i kdyz maji treba velikost treba pres 1mb, tak po smazani cache se vzdy smaze na stejnou velikost. cca 400kb a druhy ted z hlavy nevim. Je to nejaky divny, ale chyba u me podle myho nebude, protoze to zacalo delat nezavisle na sobe po prechodu na 2.5.6 a na 3 ruznych hostinzich. Tak vzdycky to udela takto:
Code:
1 _system 3 430.08 b 2 com_plugins 2 8.22 kb

18. čvc 2012 14:25 #95657
Odpověď od Bong
Moderátor
To by dávalo smysl. Smažete a hned si zase odloží...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. čvc 2012 19:13 #95664
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Dobre, ale proc to nedela i nekomu jinymu?

18. čvc 2012 21:54 #95669
Odpověď od Bong
Moderátor
Mě to také dělá. Ale mě to nevadí, cache se maže sama automaticky, tak proč se tím zabývat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. čvc 2012 22:01 #95670
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Aha, tak to jsem nevedel. Ja myslel, ze to dela jen me. Jen je zvlastni, ze to zacalo delat az ted v 2.5.6. Navic ja jsem si myslel, ze se cache nevymaze, kdyz tam pokazdy neco zustane. Kdyz je cache nastavena napr. na 60 minut, tak se po 60 minutach ma sama cela vymazat? Mne se totiz stava, ze mam obcas uplne rozsypany stranky a pomuze jen vymazani cache a kdyz to necham dyl nez 60 minut bez jejiho vymazani, tak se stranky samy "neopravi". Proto jsem z toho byl celkem nesvuj, kdyz jem si vsiml, ze se cache ani rucne neda smazat cela.

18. čvc 2012 22:56 #95676
Odpověď od Bong
Moderátor
Do cache se vám předpřipraví obsah stránek (ne celých naráz) a tím se urychlí načítání a zároveň sníží zatížení systému. Její použití je tedy více než vhodné, jak globálně, tak i u modulů atd... jen si je třeba zvyknout, že případné změny se nemusí projevit hned. Pokud je to třeba, stačí použít ruční vymazání...

Když píšete o těch 60 minutách, také mě zlobí zobrazení při nastavení této doby. Způsoboval to, kdoví proč, jeden modul, kde se točily články. Stačilo globálně dobu snížit. Někdy také může být na vině použití SEF komponent.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum