Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

přesun webu mezi webhostingy s odlišným PHP

01. lis 2014 11:08 - 01. lis 2014 11:12 #118712
Zdravím všechny.
Jak prosím Vás přesunu jednoduchý web mezi webhostingy, kde je odlišná PHP databáze 5.3.1 a 5.4.12.
(- trochu mě zaráží po spuštění předinstalační kontola kde je verze php 5.2.4 ale dole je v sekci informace o záloze uvedeno verze php 5.4.12-1 dotdeb).

- zálohováno akebouu - zde nechápu, že mi to ukazuje verzi 3.7.7 a když dám aktualizovat, tak mi to nic nenajde a ohlásí, že je moje verze aktuální ale na novém webhostingu mám nainstalovanou verzi 4.0.5 ale to by nemělo mít vliv protože na rozbalení používám přece kickstart.php

A toto mi to vypíše:
Během obnovy databáze se vyskytla chyba. Chybové hlášení je vypsané níže. Kliknutím na tlačítko × v pravém horním rohu uzavřete tento dialog a budete vráceni na stránku obnovy databáze.
Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL.

nemůže být problém, že na webhostigu mám nainstalovanou joomlu verzi 2.5.27 a do jiného adresáře chci ze zálohy nainstalovat verzi Joomly 3.0.2

- a co když je tam jiný typ databáze? je v tom problém? na původním je mysqli a na novým webhostingu mysq

Děkuji za pomoc

01. lis 2014 11:31 - 01. lis 2014 12:09 #118713
Odpověď od Bong
Moderátor
Ty verze pusťte z hlavy.

Váš problém je s databází, nebo s hostingem nebo v dialogu KICKSTART při vyplňování údajů pro připojení k databázi nového hostingu děláte nějakou chybu.

Viz. vaše chybová hláška: Unable to connect to the Database: Could not connect to MySQL. - Nelze se připojit k databázi: Nelze se připojit k MySQL.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. lis 2014 22:20 #118723
Odpověď od Jituš
Uživatel
Děkuji,
ano problém byl u poskytovatele. Uffff.

01. lis 2014 23:00 #118725
Odpověď od Jituš
Uživatel
ale mám tu problém,
úvodní stránka se zobrazí, ale když kliknu v nabídce na položky, tak mi to napíše
404 - Kategorie nebyla nalezena

asi bude někde problém v konfiguraci ale kde?

02. lis 2014 08:38 #118726
Odpověď od Bong
Moderátor
Pravděpodobně máte zapnuté vytváření SEF URL (globální nastavení), nebo ještě k tomu používáte nějaké rozšíření pro vytváření hezkých URL.. Vypněte to... funguje? pokud ano tak si nastavte správně soubor .htaccess dle použitého hostingu. a vytváření URL pak zapněte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. lis 2014 12:29 #118729
Odpověď od Jituš
Uživatel
Děkuji za pomoc,
při ukládání mi to vypisuje:

Upozornění
JFTP::login: Unable to login
JFTP: :write: Nelze použít pasivní režim
Chyba
Data nelze uložit. Chyba: Do souboru configuration nelze zapisovat

Ale na souboru configuration.php jsem vyzkoušel nastavit snad vše a nic. Určitě je ještě zakopaný pes jinde.
Děkuji

Powered by Fórum