Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

J!2.5.x overrides

18. srp 2014 18:12 #117483
J!2.5.x overrides od Pavel
Zkušený uživatel
Dobrý den,
jak overrides funguje jsem si už odzkoušel jak na modulech tak komponentách, ale nedaří se mi to u souboru phpmailer.php , který je ve složce libraries/phpmailer, vyzkoušel jsem snad všechny možné varianty, jak to zapsat v šabloně do složky html, ale vždy bez úspěchu. :(
Může mi prosím někdo poradit jak to správně ve složce html uspořádat?

Předem moc děkuji a přeji hezký zbytek dne.

18. srp 2014 22:58 #117490
Odpověď od Cony
Moderátor
Knihovny nelze přepsat. Přepsat lze pouze soubory obsahující html výstup, obvykle se jedná o soubory v komponentách ve složkách tmpl v podsložce view a o soubory v modulech v podsložkách tmpl. Joomla 3.x pak nabízí ještě layouts, ty lze také přepsat v šabloně. Nakonec ještě např. způsob vykreslení modulu (soubor modules.php ve složce html v šabloně), nebo stránkování (soubor pagination.php tamtéž). Nakonec můžete přepisovat ještě soubory css a javascriptu, které jsou ve složce media, případně i obrázky tamtéž.

Funkce komponent lze obvykle změnit nebo uzpůsobit nějakým pluginem, funkce knihoven se obávám nijak neuzpůsobíte, opravdu jen asi zásahem do kódu, nebo nějakým způsobem nahrazením knihovny za jinou verzi, v jiném adresáři.
Poděkovali: Pavel

19. srp 2014 01:08 #117492
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Děkuji za vysvětlení. S necim takovým jsem v duchu počítal. Mne jde o to,ze kamarád ma stránky na Savaně a jeho typ hostinu neumožňuje bez úpravy souboru phpmailer.php ze stránek odesílat emaily. Takže při každé aktualizaci Joomly se musí tento soubor upravovat.

19. srp 2014 01:16 #117493
Odpověď od Cony
Moderátor
O jaký typ hostingu se jedná a o jakou úpravu?

19. srp 2014 01:25 #117494
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel
Nejsem ted u PC,ale na noční v kolbence. Pokud se nepletu, tak je to savana 100 a jedna se o dopsání jednoho řádku do vyse uvedeneho souboru. Az odpoledne vstanu ,tak nápisů přesně znění toho příkazu.

19. srp 2014 12:29 - 19. srp 2014 12:30 #117496
Odpověď od Pavel
Zkušený uživatel

Cony napsal: O jaký typ hostingu se jedná a o jakou úpravu?


Jedná se o hosting savana 100 a savana 500(na tomto hostingu by podle poskytovatele neměl být problém , ale bohužel je, sám pokytovatel poradil tuto úpravu)
Úprava se provádí v souboru phpmailer.php ,který se nachází ve složce : /libraries/phpmailer

Na řádku 739 – 743 je tento kód:
Code:
if (empty($this->Sender)) { $params = "-oi "; } else { $params = sprintf("-oi -f %s", $this->Sender); }

a za tento kód se pouze doplní :

Code:
$params=NULL;

Powered by Fórum