Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Oblíbené Mobilní zobrazení starého webu

16. říj 2017 19:49 #132619
Mobilní zobrazení starého webu od ma®vays
Návštěvník
Ahoj joomláci. Už delší dobu dumám a zkouším "důstojně" vyřešit jednu věc, která možná trápí i vás.

Mám hodně starých webů, postavených v drtivé většině na j2,5 a některé dokonce i na j1,5. Stále fungují a majitelům plně dostačují. ovšem v době, kdy se weby stavěly ještě nebyly chytré mobily a nebyl tak požadavek na vytváření responzivních šablon.

Dnes je ale situace jiná.

Jak řešíte požadavky starých zákazníků se starými weby, který chce web obohatit o možnost zobrazování na mobilech, aniž by měnil šablonu, upgradoval na poslední verzi joomly a vůbec do toho rval mraky peněz?

16. říj 2017 20:35 #132620
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Vše ručně ošetřit v CSS

17. říj 2017 05:46 #132624
Odpověď od Bong
Moderátor
Lze použít komponentu Mobile Joomla!
I free verze zpřístupní stránky Joomla 1.5, 2.5 i 3.x pro mobilní zařízení pro které pak funguje samostatná responzivní šablona.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

17. říj 2017 06:41 #132626
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Já měl předplatné pro komponentu JSN Mobilize .
Myslím, že tohle je ideální řešení. funguje přesně tak, jak bych si představoval. Ale má dva základní problémy, kvůli kterých si už předplatné neobnovím. Zaprvé vývojáři ukončili podporu pro joomlu 2,5. A zadruhé, je jo Joomlashine, takže dost nestabilní a chybové.

Včera jsem obdržel trial verze konkurenční komponenty Responsivizer , kde je mnohem víc nastavení, funguje i pro joomlu 1,5 a ještě ho nemám zmáknuté, abych jej srovnal s JSN. Na první pohled je administrace trochu zastarale zpracovaná a dost komplikovaná, ne li zmatená. Co se týče stability, taky nemohu soudit.

Závěrem: Když dám na první dojem, tak bych raději volil JSN. Vytvoří vlastní šablonu s klasickým menu barem na horní částí stránky a fyzicky leží na ftp mezi šablonama. V administraci si pak do šablony zapnu ty moduly, které chci zobrazovat. A do html složky si pak můžu vytvořit přepisy šablon například pro VM. Ale . . . . není snad jediný web, který by nevykazoval nějakou chybu

17. říj 2017 17:20 #132632
Odpověď od Bong
Moderátor
Diky lenosti jsem take hledal neco, co mi udela responzivni web na starych Joomlach.
Nakonec je ale nejlepsi reseni provest migraci na J3 a pak uz neni sablona takovy problem.
Vyse zminovanou "berlicku" pouzivam jen na strankach, kde je to nutne a jeste na ne nedoslo s migraci.
A u webu s shopem bych se vubec nerozmyslel. Ma vydelavat, musi tedy k necemu vypadat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum