Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Rada pro začátečníka

21. čvc 2014 11:18 #117117
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel
menu by melo vypisovat články z určité kategorie.... KOLIK těch článků máte v dané kategorii ?
Pokud jeden...tak to píšete špatně ;)

Ty obdélníky s odkazama na článek by měla dělat Joomla automaticky podle toho jaké články tam máte...

kdyžtak pak dejte nějaký screenshoty z nastavení co máte v administraci...třeba přehled článků z kategorie, nastavení toho menu apod...

21. čvc 2014 13:23 #117121
Odpověď od Jan Novák
Uživatel
Už jsem to vyřešil. Chyba byla na straně šablony (potažmo tedy moje chyba při její tvorbe). Teď už mi zbývá vyřešit jen jeden problém. Na hlavní straně v upoutávkách na články jsou obrázky v určitých rozměrech. Jak udělat, aby po kliknutí na "číst dale" kdy se otevře celý článek byl obrázek v jiných rozměrech? Příklad - na hlavní straně má obrázek rozměry 200x150px. Když článek rozkliknu, chtěl bych aby stejný obrázek měl rozměry třeba 400x300 (je mi jasné že budu potřebovat dva obrázky v uvedených rozměrech ) ,ale jak docílit aby na hlavní straně zobrazoval ten menší a následně ten větší když úvodník i celý článek defacto zobrazují ten samý článek ve kterém je obrázek vložený v určité velikosti.

21. čvc 2014 13:47 #117122
Odpověď od Pavel Šťastný
Pokročilý uživatel
nebylo by od věci napsat, kde byla ta chyba...třeba se někdo poučí příště z tohoto topicu ;)

jinak lze nastavit, aby se po rozkliknutí číst dále nevypisoval úvodník...takže část textu se dá "zopakovat"...obrázku se nastaví jiné rozměry...na vytváření automatických náhledů s možností zvětšení se dá použít nějaký plugin...např. www.redim.de/downloads/joomla/plugins/imagesizer/

24. čvc 2014 07:55 #117152
Odpověď od Jan Novák
Uživatel
Problém byl v tom, že už při návrhu šablony v Artisteeru musí být hlavní strana nastavená jako Blog page.

Narazil jsem ale na další problém. Nemůžu Joomlu donutit, aby mi na hlavní straně zobrazila stránkování, ačkoliv to mám v nastavení povoleno globalne.

24. čvc 2014 08:12 #117153
Odpověď od Admina
Uživatel
Setkal jsem se s tím, že někdy pomůže nastavit pro konkrétní stránku ne globální nastavení, ale zobrazit. Obvykle to bývá tam, kde byla stránka vytvořena před úpravou globálního nastavení. Zkuste ....

24. čvc 2014 08:51 #117154
Odpověď od Jan Novák
Uživatel
Přímo ve vlastnostech položky mam nastaveno Strankovani - zobrazit,Výsledky strankovani - zobrazit.
V globální nastavení položka sdilene nastavení Strankovani - zobrazit, Výsledky strankovani - zobrazit

Powered by Fórum