Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Jakým způsobe prodávat jeden produkt (6 verzí)?

24. zář 2012 12:05 #97920
Odpověď od CrocodilusCZ
Zkušený uživatel
Pánové, já s Vámi nechci polemizovat, jestli je nebo není 500 moc. Jde o to, že je to neziskový projekt, který dělám jako koníček pro lidi. Nejsem tak bohatý, abych to financoval, i když jsme do toho s kolegy i tak už nacpali nějaké peníze. Nechceme v tom pokračovat proto hledáme cestu zdarma. Zatím se nám vše podařilo vyřešit ke spokojenosti. Raději si sednu, den si s tím budu hrát, protože mě to baví, než si koupit nějakou roční licenci. To se mi na tom asi příčí nejvíc. Přijde mi to nefér.

24. zář 2012 12:41 #97922
Odpověď od Cony
Moderátor
Co Vám přijde na roční licenci nefér? Program můžete používat i po uplynutí toho roku, jen nedostanete nové verze.
Vy máte představu, že vývojáři už budou navždy vyvíjet nové verze programu protože kdysi jim někdo zaplatil 500 Kč? To je jako kdyby jste od škodovky měl dostávat každý rok nový model, protože jste v 80-tých letech koupil 120-ku :P

24. zář 2012 13:31 #97928
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
A co treba Total Commander? Tam se plati licence 1x a zadny obnovovaci ani udrzovaci poplatek. Je vic takovych veci. Napriklad i obycejny a placeny aplikace na Androidu se plati 1x a zatim jsou na ne aktualizace i upgrady zdarma. Ono dat za jedno rozsireni do Joomly 5kilo je a neni moc. Kdyby cloveku stacilo jedno, tak je to ok, ale casto je jich potreba mnohem vic. Takze kdyby se to pak secetlo za rok, tak casto vyjde levnej nechat si udelat web na miru a nemusi se s tim clovek patlat v Joomle sam a hlavne by pak mel ty stranky mnohem rychlejsi.

Nehlede na to, ze vyvojari joomly asi maji koudel horici uz primo v riti a tak vypousti nove verze joomly rychleji nez prdy, a kde je zaruceno, ze kdyz koupim kompnentu, ze bude na nove verzi fungovat? Nikde, takze i kdybych napriklad pristi rok nechtel kupovat novejsi verzi komponenty, tak jsem donucen ji koupit treba jen diky tomu, ze Joomla vyda novou verzi, na ktere stavajici komponenta nebo jiny rozsireni nepojede. Rozsireni od vyrobcu sablon taky k trosku narocnejsimu webu nestaci, takze to taky neni reseni a stejne pak clovek hleda neco jinyho.

24. zář 2012 13:48 #97929
Odpověď od Cony
Moderátor
Ale tvrdit že je něco nefér, protože někdo jiný to má jinak je trošku zcestné. Každý má jiný obchodní model. U TC to zatím funguje takto, na druhou stranu TC co do objemu prodejů je asi úplně někde jinde než jakékoliv rozšíření pro Joomlu. Můžete to srovnat např. s licenčním modelem MS Windows, tam zaplatíte také licenci a také máte po určitý čas aktualizace zdarma. Pak přijde nová verze Windows, a tu už zdarma nedostanete.

Nelze přeci říkat že je nefér něco, jen proto že Vám to nevyhovuje. Tak je prostě nastavena licenční politika a berte nebo nechte být. Chápu že ideální by bylo, kdyby to dávali zdarma, navíc se zákaznickou telefonickou podporou nejlépe v češtině a na zelené lince 0800, ale upřímně, oni také potřebují z něčeho žít :-)

A nechat si udělat web na míru? Zkuste si jen schválně sesumírovat co vše Joomla umí, co z toho potřebujete a poptat někde cenu :-)

24. zář 2012 14:01 #97931
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja nemluvil o tom, ze je neco fer nebo ne. To rikal tazatel. Ja jsem chtel jen dodat, kvuli objektivite, ze je spousta programatoru, kteri nejsou nenazrani a nepotrebuji mit s kazdou dalsi verzi novy poplatky. Je kazdyho vec, jak si to udela.

Zajimalo by me, jak teda zije chudak programator TC a dalsi, kteri maji jinou licencni politiku, kdyz pises, ze programatori musi mit z ceho zit. Ale to nema smysl dal rozvadet.

Jinak mimochodem ja si nechaval delat kalkulaci na muj web u nekolika firem a chtel jsem, aby to umelo to, co umi moje Joomly. Dostal jsem se na cenu od 10 do 25t., podle firmy a podle toho, kde firma sidlila. No a na 10t. se u Joomly clovek dostane velice brzy. Staci si zaplatit clenstvi u vyrobce sablony, ponakupovat par pluginu a komponent a na 10 je hned a to do toho nepocitam cas straveny s webem. Pro me je ale i 10t. moc, taky jsme neziskovka a mame webu vic, takze proto to placame z Joomly a nejlepe z free rozsireni.

24. zář 2012 14:43 #97932
Odpověď od Cony
Moderátor
Ok, o férovosti nemluvme. Ale konkrétně k TC
- má určitě mnohonásobně větší objem obchodů
- neřekl bych, že zrovna TC je zrovna vzorem velkého rozvoje, řekl bych že už několik let se toho v něm příliš nezměnilo
- správná otázka je, z čeho ten vývojář žije. Myslíte že z TC? Nejsem si s tím úplně jist...
- mluvíme pořád o 500 Kč - to Vám přijde normální v souvislosti s 500 Kč mluvit o nenažranosti? Kolik berete na hodinu?
- Jen pro zajímavost, kolik z těch nabídek co jste dostal bylo postaveno na Joomle nebo jiném OpenSource?

Každopádně jedná se o komerční rozšíření, které má nějaké licenční podmínky. Buď je akceptujete a nebo použijete jiné rozšíření.

Powered by Fórum