Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

PHP errory

14. lis 2017 18:58 #133015
Odpověď od Bong
Moderátor
1. píši to tam: ...podívejte do Systémových informací v administraci Joomly, zda máte všechny složky vytvořené a přístupné..., kdyby to tam nebylo vidět (červeně - zeleně), tak vás tam neposílám...

2. nejde-li něco instalovat, lze soubory prostě nakopírovat ručně a přepsat stávající... jedná se o pár souborů, nic složitého...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. lis 2017 13:14 #133029
Odpověď od Matejko
Začátečník
1. okej, len som potreboval vedieť, kde presne - takže v Oprávnení adresárov je všetko zelené až na logy ... tie tam mali nastavenú nejakú neexistujúcu cestu, tak som vo všeobecných nastaveniach nastavil podobnú ako pri TMP, ale stále je to červené a hlavne sa mi začali objavovať chyby, napr. eror_login, eror_komponent, neviem nahrať obrázok atď ...

2. ten prvý balíček som prekopíroval, robil len problém súbor session.php, ktorý som nevedel prepísať, ale potom som prepísal celý priečinok session a už to šlo (okrem cache), ten druhý balíček mal instal.php a jeden priečinok s viacerými súbormi (2 rovnaké ako v balíčku 1), k tým ale neviem nájsť cestu ako v prípade prvého balíčka, tam boli tie priečinky vytvorené ako v joomle.

16. lis 2017 13:47 - 16. lis 2017 13:51 #133030
Odpověď od Matejko
Začátečník
2. Môžem prístup k logom nasmerovať aj do priečinka logs v koreňovom súbore joomly? alebo mám vytvoriť priečinok mimo joomly? prišiel som na to, že problém bol v tom, že hoci bola správna cesta, nebol vytvorený priečinok - myslel som si, že si ho vygeneruje automaticky

Úplne nepochopiteľne mi ale vznikol problém s tým zapisovaním súborov - do článku zrazu neviem pridať obrázky, najprv ho akože načítalo ale neuložilo a teraz píše "Upload failed : Not a valid image file." ale pritom je v poriadku a skúšal som aj iné, tiež nejdú.

16. lis 2017 15:13 #133031
Odpověď od Matejko
Začátečník
Tak to je gól, ja som si len teraz všimol, že tá joomla sa vôbec nezaktualizovala a zostala na 2.5.6. ... takže asi preto tie problémy po prepísaní tých súborov ... Ale nerozumiem, prečo sa nevie zaktualizovať na 2.5.28 ... keď som to zase dal, tak sa automaticky spúšťa Aceeba, tá vypisuje že je zastaralé PHP a hore je chybový riadok: Chyba nahrávania komponenta: com_joomlaupdate, 1

16. lis 2017 19:01 #133034
Odpověď od Bong
Moderátor
Ono to bude jedno s druhým.

Stáhněte si plný instalační balíček downloads.joomla.org/cms/joomla25/2-5-28
Dále si stáhněte soubor KICKSTART od Akeeba www.akeebabackup.com/products/akeeba-kickstart.html
Celý ZIP a kickstart.php nahrajte přes FTP do rootu vaší Joomly a v prohlížeči pak kicstart spusťte. Jeho pomocí rozbalte instalační ZIP.
Přes FTP po rozbalení smažte vytvořenou složku INSTALL, nahraný instalační ZIP a KICKSTART.

Tím si aktualizujete Joomlu na poslední verzi a následně můžete nahrát soubory PATCHE. Když nepůjdou nainstalovat, nakopírujte ručně, cesty jsou určitě uvedeny v php souboru instalace, stačí se podívat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

16. lis 2017 21:06 #133038
Odpověď od Matejko
Začátečník
Okej, ale ešte k tým logom ... kam ich mám nastaviť, do koreňového priečinka (tam už je vytvorený Logs s error.php a index.html) alebo mám vytvoriť mimo koreňového priečinka joomly nový priečinok logs? Pôvodná cesta bola nesprávne nastavená, preto to svietilo na červeno a bolo nezapisovateľné.

Powered by Fórum