Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Neúspěšná migrace z 2.5.28

30. říj 2016 00:08 #128981
Neúspěšná migrace z 2.5.28 od Ainny
Začátečník
Dobrý večer,
druhý den se marně snažím zaktualizovat web na verzi 3.5.1. Udělala jsem všechno, podle nápovědy na fóru poskytovatele, tedy C4. Nechala si i aktivovat knihovnu OpenSSL, ale to je tak všechno, co se mi povedlo.
Už jsem pročetla kde co. Vyzkoušela ruční aktualizaci přes Správce rozšíření a dostalo se mi pouze hlášky: nelze najít soubor XML nastavení, což nechápu, protože se snažím nainstalovat zazipovaný balíček z oficiálních stránek.

Momentálně se mi sice již nabídka k aktualizaci zobrazí (Komponenty > Aktualizace Joomly). Ještě odpoledne se nezobrazovala. Nicméně aktualizace se zastaví na 86,3 %, objeví se hláška: Fatal error: Call to undefined method Joomla\Registry\Registry::getValue() in /data/www/ainny.cz/migrace.ainny.cz/plugins/system/cdcaptcha/cdcaptcha.php on line 724 a spadne pokusná část webu.

Remeber jsem měla vypnuté. Componenty, které nebyly kompatibilní jsem smazala. JComments se smazalo v pohodě, JDownload začalo házet chybovou hlášku. Šablonu jsem přepnula na předinstalovanou. Kontrola databáze je v pořádku.

Po dvou dnech zkoušení, mazání a znovu nahrávání zálohy (přes FTP, Akeeba Kickstart mi hlásí pětistovku s chybou, kterou jsem si nenapsala) začínám mít pocit, že zůstanu už navěky u původní verze. Protože zahodit dvouletou práci a začít s čistou instalací se mi opravdu nechce. Adresa zálohy, na které se snažím aktualizaci vyzkoušet, je migrace.ainny.cz. Nicméně momentálně je na ní jenom ta chybová hláška.
Předem děkuji za každou radu.

30. říj 2016 10:51 #128988
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, kolikrát je nejjednodušší postup nepoužívat tolik nadstavbových částí a upgradovat co nejjednodušeji.

Příklad (takto to dělám já od začátku, migraci někdy zvládnu během minut). Jediný možný problém může být to, že k tomu používám localhost (tedy "web na mém PC" - viz XAMPP např.)

- na serveru si pomocí phpMyAdmin vyexportuju databázovou strukturu a její data, na localhostu ji importuji (je to vždy jedno kliknutí na tlačítko export)
- pomocí FTP si stáhnu veškerý obsah webu na localhost (zase např. pomocí FileZilla označím vše a nakopíruji - zase jedno kliknutí)
- v configuration.php změním údaje k připojení k databázi a cesty (asi 5 řádků)

public $user = 'xxx';
public $password = 'xxx';
public $db = 'xxx';
public $log_path = 'xxx/logs';
public $tmp_path = 'xxx/tmp';

Na localhostu začnu migrovat

docs.joomla.org/Joomla_2.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration
docs.joomla.org/Joomla_1.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration
a podobně postupuju u komponent - podle návodů různých komponent

Na localhostu můžu jednoduše odladit chyby - zásadně nic nezkouším na "živém webu".

Jakmile vše jede a vše je v pořádku:
- změním zase hesla a cesty v configuration.php
- nahraji celý obsah na web pomocí ftp
- exportuji databázi z locahostu na web - zase pomocí phpMyAdmin

Když to děláš poprvý, může to být složitý, ale jakmile to jednou uděláš, pak to bude jednoduchý a hlavně máš nad vším kontrolu - pokud se objeví problém, objeví se na locahostu, takže máš čas se zeptat ne fóru bez toho, aby tvoje hlavní stránka byla po celou tu dobu nefunkční.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. říj 2016 17:37 #128989
Odpověď od Ainny
Začátečník
Děkuji za odpověď, Já to sice nezkouším na ostré verzi webu, ale na "záloze", jenže mi to pořád nejde. Včerejší problém jsem vyřešila hned ráno, stačilo zakázat plugin v chybovém hlášení a instalace se částečně zdařila. Částečně píšu proto, že ať jsem v administraci mohla kliknout na co jsem chtěla, výsledek byl vždycky stejný. Chybová hláška.
Jdu prozkoumat XAMPP a třeba se naučím něco nového a půjde mi to líp. Když ne, tak se holt zase ozvu. :^)

30. říj 2016 19:35 - 30. říj 2016 19:45 #128992
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
proč zrovna na verzi 3.5.1?
nejlepší je opravdu zkusit na localhost nebo si na endoře udělat zdarma testovací web.
s touhle chybou jsem se již setkal a chyba byla v databázi - www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...a-3-6-2?limitstart=0

zkuste zakázat nebo raději odinstalovat plugin
Core Design Captcha plugin (cdcaptcha) ten nepodporuje joomlu 3.x

PS přikláním se k záloze akebou, protože je komfortnější a hlavně stažení jednoho souboru z webu skrz FTP je řádově rychlejší než stažení tisíců až desetitisíců souborů.

30. říj 2016 20:20 #128994
Odpověď od Ainny
Začátečník
Protože mi ji nabízí Joomla v administraci. Po ní by se měla nabídnout aktualizace na nejnovější verzi. Že je tenhle mezikrok potřeba, je, myslím, i na ofiko webu.
XAMPP už jsem rozchodila, teď se snažím s tím naučit pracovat.

30. říj 2016 20:36 #128995
Odpověď od Ainny
Začátečník
Ještě jsem zapomněla:
Zakázat plugin Core Design Captcha plugin pomohlo, i jsem úspěšně aktualizovala. Jenže jsem neodinstalovala PhocaGalery a ta mě v administraci nikam nepustila. Takže jsem to shodila a začala znovu. Ale ta záloha je už tak dobitá, že to nemá cenu. Teď se o to pokusím na localhostu. Třeba se mi to povede a zase se naučím něco nového. :^)

Když to teď obnovím Akeebou, tak se mi objeví hláška "500 - JHtmlBehavior: :mootools není podporováno", která se tu už řešila. Nicméně nevím, co smazat. Se mnou to není jednoduchý, ale já se nedám a přijdu na to. Možná. A ještě oklikou. :)

Powered by Fórum