Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

RTSP video

24. dub 2015 11:54 #121604
RTSP video od editorbb
Začátečník
Dobrý deň,

nájde sa niekto, kto dokáže nastaviť - zobraziť video v Joomle 2.5 vo formáte RTSP?

ďakujem,

Richard

24. dub 2015 13:28 - 24. dub 2015 13:30 #121608
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Aký prehrávač používate? Napr. HDW Player by to mal zvládnuť. To video je Vaše ( bude u vás na servery) alebo s externého servera?

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

24. dub 2015 19:45 #121618
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Obávám se, že RTSP video asi nepřehrajete. Pokud se bavíme o streamu, tak v podstatě je jediné řešení, abyste stream přehrál všude. Použít HLS stream, to přehrajete na iOS, jako další řadě je RTMP, což je flashová záležitost. A pokud ani jeden z nich nejde, tak se provádí tzv. fallback právě na RTSP.
RTSP se používá např. pro live stream pro přehrávání na Androidech. Ale ten stream se nepřehrává v přehrávači, ale uvede se jako odkaz, kde po kliknutí se spustí nativní přehrávač androidího mobilu a ten ten "stream" RTSP přehraje.
Možná, že dnes již situace je jiná, ale před rokem, když jsem se tím intenzivně zabýval, vyšel mi z toho jako vítěz JWPlayer, který zvládne HLS, RTMP, což používáme na live stream. Bohužel androidí telefony ani jedno neumí (teď snad už ano, ale je s tím problém), takže před spuštěním přehrávače testuji, zda náhodou nepřichází z této platformy, a pokud ano, nezobrazí se přehrávač, ale odkaz s RTSP.

24. dub 2015 19:55 #121619
Odpověď od editorbb
Začátečník
Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Nepochopil som záver. JW Player mi umožní vložiť video do Joomli?
ďakujem

24. dub 2015 20:04 #121620
Odpověď od Petr Janda
Pokročilý uživatel
Ano, např. free modul extensions.joomla.org/extensions/extensi...ia-players/jw-player
Bohužel, abyste mohl využívat HLS stream, který má údajně největší budoucnost (Apple ho má nativně v podpoře systému) a funguje i na PC (pomocí vhodného přehrávače), stojí roční licence cca 8000 Kč.
Pokud nepotřebujete řešit přehrávání na iOS zařízeních a nevadí Vám logo JWPlayer zobrazované v přehrávači, tak stačí free varianta.
Mě osobně JWPlayer vyšel jako zřejmý vítěz všech přehrávačů, zvláště ve spojení s naším streamovacím serverem Wowza.

Powered by Fórum