Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pozůstatky po odinstalaci komponent.

30. bře 2015 11:02 #121176
Pozůstatky po odinstalaci komponent. od Michal Zbořil
Začátečník
Ve snaze pročistit systém jako přípravu k přechodu na vyšší verzi jsem se jal uklízet. Vzal jsem to tak že odinstaluji už nepoužívané komponenty a s tím zbytkem se už nějak popasuji. Tak jsem chtěl odinstalovat Virtuemart a K2. Odinstalace "proběhla" v pořádku, ALE! V nabídce Komponenty stále zůstávají položky a odkazy v nich. Samozřejmě po kliknutí na ně končí vše chybou o nenalezené stránce. Taky jsem zaregistroval že ve správě zůstávají desítky pluginů vztahujících se k VM a u těch zcela evidentně nedošla k odinstalaci - bohužel hlavní komponenta se odinstalovala, ale na tuhle drobotinu tak nějak pozapomněla. Jde to nějak odstranit? Nebo to prostě ignorovat, protože po dokončení upgradu na novější verzi už to tam nebude :(




Přílohy:

30. bře 2015 12:09 #121177
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, zkus se podívat na toto:

www.phoca.cz/documents/16-joomla/650-rem...omla-system-manually

To je návod, jak kompletně odinstalovat rozšíření (může se lišit pro jednotlivý Joomla! verze)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

30. bře 2015 13:51 #121180
Odpověď od Bong
Moderátor
v některých případech může být úplné odstranění balastu docela problém. Možná budete mít rychlejší (podle toho co tam všechno máte) nainstalovat novou verzi Joomly a data (články, atd) přenést například pomocí J2XML...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. bře 2015 14:33 #121181
Odpověď od Michal Zbořil
Začátečník
Asi to udělám s přechodem na novou verzi.
Stejně jsem chtěl aktualizovat. Sice ne včil ;) ale chtěl.
Děkuji za nasměrování.

Powered by Fórum