Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nastavení rozbalování textu

10. bře 2015 18:55 #120808
Nastavení rozbalování textu od Markéta
Uživatel
Zdravím všechny a prosím o radu. Mám Joomlu 2.5 a potřebuji v článku udělat funkci read more tak, aby zůstal článek a v něm se část textu ukázala nebo skryla. Našla jsem plugin, ukázka je tady creativeprogramming.it/en/testreadmore
Pokoušela jsem se to nainstalovat a nastavit, ale nepovedlo se. Jsem lama na programování, html a CSS je pro mě španělská vesnice, tak nevím kde dělám chybu.
Plugin vytvořil tlačítko v editoru článků, po stisku se objeví modrý rámeček a v něm ukázkový text. Do rámečku jsem zkopírovala svůj text, uložila. Ale v článku se objevil jen ten rámeček s textem, žádná tlačítka pro zobrazení - skrytí části článku. Šablony dělám v Artisteeru.
Nebo jestli někdo víte o jiném řešení, budu ráda.
Díky moc.

10. bře 2015 22:34 - 10. bře 2015 22:34 #120810
Odpověď od Cony
Moderátor
Nezakládejte duplicitní vlákna.

Chyba bude nejspíš někde ve Vaší šabloně, pokud nedáte odkaz na stránky, kde je nefunkčnost vidět, těžko Vám někdo poradí.

11. bře 2015 10:56 - 11. bře 2015 11:00 #120820
Odpověď od Markéta
Uživatel
Omlouvám se za duplicitu, poprvé jsem to dala do špatného tématu.

Vytvořila jsem stránku s ukázkou artemisfoto.cz/readmore
Nastavila jsem i základní šablonu Joomly, ale stejně plugin nefunguje.

11. bře 2015 11:27 #120823
Odpověď od Cony
Moderátor
Chybu máte napsanou v konzoli Javascriptu (F12) "Uncaught ReferenceError: jQuery is not defined", tzn. není nahraný jQuery, na kterém je tento plugin závislý. Máte Joomlu 2.5, ta jQuery standardně neobsahuje, musíte jej tam dostat tedy jiným způsobem:
1/ Projděte si nastavení toho pluginu, možná má nějakou možnost jak jQuery nahrát
2/ Stáhněte si nějaký plugin pro integraci jQuery (na JED jich je víc než dost) - pozor na verzi jQuery, Váš plugin zřejmě vyžaduje nějakou minimální verzi (pročtěte si k němu dokumentaci)
3/ Implementujte jQuery přímo do Vaší šablony, nejjednodušeji třeba přidáním tohoto do hlavičky (tej někam mezi <head> a </head>)
Code:
<script src="//code.jquery.com/jquery-1.11.2.min.js"></script>
Poděkovali: Markéta

11. bře 2015 12:10 #120826
Odpověď od Markéta
Uživatel
Dokumentace k tomu pluginu není, ani podpora.
Budu používat více šablon, tak raději půjdu cestou implementace přes plugin.
Našla jsem třeba tento, může být? demo.simplifyyourweb.com/index.php/jooml...ins2/15-jquery-easy2
Tyto nastavení už jsou nové, zatím jsem je nepotřebovala, takže se neorientuji.
Díky moc.

11. bře 2015 12:22 #120827
Odpověď od Markéta
Uživatel
HOTOVO!!!!!
MOC A MOC DĚKUJUUUJUUU!!!

Powered by Fórum