Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vyřešeno Prosba

21. zář 2014 20:18 #118015
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
jak poznám, které ccs se použije k danému php?

21. zář 2014 21:20 #118016
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
Tak ako Vám radia kolegovci - studujte. Pre začiatok použite napr. F12 = na stránke v prehliadači sa zobrazí konzola na ktorej máte jednotlivé položky. U Vás na stránke "prikazuje" súbor templates/study_diginix_template_j16/css/template.css ako má vyzerať pozadie, farba a veľkosť písma a jednotlivých prvkov, rozloženie, šírku, výšku atď., atď., atď., atď. Dá sa tam "live" upravovať a vydíte výsledok.

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

21. zář 2014 21:40 - 21. zář 2014 21:43 #118017
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Děkuji, já jsem bohužel přišel k částečně hotovým stránkám, které dle všeho byly vytvořeny nějak podivně.
Do té doby jsem joomlu ani PHP neznal. Za necelé tři týdny se v joomle už orientuji docela obstojně, jen PHP a s ním související se teprve učím. Navíc PHP kódy v šabloně jsou psány v nějaké staré verzi PHP.
Dělám v IT již přes 30 let, pošel jsem mnoho programovacích jazyků, tak tak intuitivně vím, kde co hledat.
Ale PHP je hodně objektově orientované a upravovat stávající kódy není brnkačka. Kdybych ten web dělal od počátku, bylo by to o něčem jiném.

Zkontrolovat prvek samozřejmě znám, ale to mi ukáže, co je posláno prohlížeči, ne to co je v PHP.

PS testy samozřejmě dělám na localhost.

Powered by Fórum