Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Důležité Prázdná stránka po přihlášení do administrace

13. zář 2014 14:14 - 13. zář 2014 14:19 #117825
Zakázal jsem některým uživatelským skupinám přístup do back end.
Něco se asi pokazilo a když se přihlásí někdo ze superusers tak má jen horní lištu s náhledem webu a odhlásit se.
Umím v SQL přidat uživatele, přiřadit ho potřebné skupině, přidat skupinu atd.
ale nic mi nepomáhá a zkouším to již dva dny. Vygooglit se také nic nepovedlo,
Podobný problém je řešen v www.joomlaportal.cz/forum/17-administrac...zdna-stranka?start=6
ale tady ať kteréhokoliv uživatele povýším na administrator nebo super user, je to pořád to samé.

Nevíte někdo, kde je uloženo, které skupiny mají přístup do back-end?

přímý přístup k některým šablonám jde (zs-janskeho.cz/administrator/index.php?option=com_users&view=groups#, zs-janskeho.cz/administrator/index.php?o...com_users&view=users atd.) ale pořád chybí horní banner s "upravit,
uložit atd.

14. zář 2014 21:45 #117846
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Pokročil jsem dál. pokud v nastavím v omg_modules v admin menu a admin submenu pole acces na 1 (bylo 3) dostanu se po přihlášení do administrace již na hlavní menu.
Jednotlivé položky jdou zobrazit, nejde však zobrazit control panel.
V globálním nastavení v právech vidím, že všechny skupiny mají v položce "přihlášení do administrace" zakázáno, jen super user tam má "konflikt".
Nemohu však hodnoty v tomto formuláři uložit, chybí volba "uložit"

Poradí mi někdo?

14. zář 2014 23:46 - 14. zář 2014 23:50 #117847
Odpověď od Bong
Moderátor
Myslim, ze timhle experimentovanim nadelate vic skody nez uzitku. Podivejte se do nastaveni uzivatelu a skupin v tabulkach databaze ciste instalace Joomly. Obnovte vychozi stav.

V budounu s vychozimi skupinami nemanipulujte a vytvorte si nove. Pred zmenami delejte zalohy systemu. Pro spravu opravneni vyuzijte nejake rozsireni, treba Access Manager.

Opravneni pro admin moduly vratte do puvodniho nastaveni. Tim, ze k nim povolite pristup pro vsechny uzivatele problem neresite, spise naopak.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. zář 2014 01:54 - 15. zář 2014 01:57 #117851
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
s výchozími skupinami ani uživateli jsem nemanipuloval, pouze přidával nové.
Ostatně sql databázi mám zazálohovánu, takže ji mohu obnovit.

Musel jsem acces 1 nastavit ještě u toolbar a quick ikon.
Pak jsem teprve mohl pracovat s administrátorskou částí. Tak jsem povolil přístup do administrace (ten byl u všech skupin zakázán nebo v konfliktu)

Do té doby jsem ani nebyl schopen nainstalovat rozšíření. Acces manager vyzkouším.

Nicméně je pravdou, že pokud nastavím zpět změněné acces zpět na 3, administrace opět nefunguje.

Kde vidíte největší rizika současného stavu?

15. zář 2014 02:34 #117853
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
Acces manager jsem zkusil, ale nevím k čemu by mi byl dobrý.
nepotřebuji žádná speciální nastavení pro jednotlivé komponety a rozšíření.

Super user má mít jako jediný přístup do administrace a učitelé mají mít možnost editovat a přidávat články.

problém byl v tom, že se vlastně všem skupinám zakázal přístup do administrace, jen superuser tam měl konflikt.
Ten se mohl přihlásit, ale neměl tam žádné menu.

Po změně acces na 1 u výše popsaných položek začala administrace pro superuser normálně pracovat.
Odstranil jsem v ní konflikty s přístupem pro superuser a povolil ještě administrators.

vše správně funguje, jen nemohu vrátit acces na 3 u těchto položek. Nevím zda je to bezpečnostní díra.

Oprávnění k jednotlivým modulům přeci nastavuji v administraci a výše povolený acces snad umožní jen zobrazení, nic víc?.

Powered by Fórum