Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zobrazení emailové adresy v textu

02. zář 2014 15:07 #117676
Odpověď od Dalibor
Začátečník
Jen teda hloupý dotaz, proč jsou teda možnosti úpravy textu v JCE editoru,když se to nemá používat?

03. zář 2014 07:07 #117689
Odpověď od Bong
Moderátor
Protože je to editor a máte mít možnost volby. Navíc je to někdy potřeba použít.

Na stránkách si samozřejmě můžete dělat co je libo. Jen jsem chtěl naznačit, že pokud budete text příliš definovat přímo v editoru namísto v šabloně, můžete mít v budoucnu problémy s případnými změnami (nejen) vzhledu stránek.

Ono to tak nevypadá, ale za pár let se okoukají. Použité technologie zastarají a budete chtít upgradovat a samozřejmě změnit vzhled. Obsah se nafoukne z pár článků na desítky a či stovky a najednou z toho bude nepříjemný problém, jak vše pročistit a upravit.

Stejně tak to na vašich stránkách může platit o fotogalerii. Coppermine se vám asi líbí a vyhovuje vám, ale nesedí k vzhledu stránek a navíc ji máte vloženu pomocí iframe. Nevypadá to dobře. Přitom, dokud tam nejsou tisíce fotografií, lze přejít na nějakou galerii přímo pro Joomla nebo alespoň použít nějaký bridge pro lepší integraci s Joomlou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

12. pro 2014 03:46 #119307
Odpověď od Jitka
Začátečník
Také na mne dnes vykoukl problém se zobrazením adresy,
web mi běhá na J2,5 od září, v prohlížeči mám povolený javascript pro všechny weby
na několika místech tam mám normálně adresy, zobrazují se a nic se neděje
včera jsem z mailu vložila nový článek a najednou místo mailové adresy ona hláška
:sick:
žádné zavlečené styly tam nemám, pouze jsem kopírovala čistý text
problém pominul až při deaktivaci pluginu Content - Maskování e-mailu

zajímavé je, že předtím všude mailové adresy byly a v tom jediném novém článku ne a jen ona hláška

12. pro 2014 09:17 #119308
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Někdy je plugin zmaten chybnou syntaxí html kódu - třeba, pokud se v kódu vyskytuje prázdný tag
Code:
<a href="mailto:xxxxxxxxxxxx@xxxxxxxxxx.xx"></a>
a pod...

stačí tedy buď okolí uvedeného e-mailu opatrně promazat (a sledovat stavovou řádku WYSIWYG editoru), nebo e-mail vložit znova jako čistý text, bez formátování (běžně se po přeuložení znova označí jako aktivní)

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

12. pro 2014 12:36 #119316
Odpověď od Jitka
Začátečník
To všechno jsem měla čisté a v pořádku... právě.. záhada..

12. pro 2014 13:39 #119317
Odpověď od Bong
Moderátor
Mě se přesně tohle před pár dny také stalo. Příliš jsem to neřešil a emailovou adresu nakonec z textu vyhodil nadobro.
Zajímavé je, že dnes už to funguje bez problémů.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum