Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zobrazení emailové adresy v textu

01. zář 2014 21:28 #117666
zobrazení emailové adresy v textu od Dalibor
Začátečník
Mám takový spíše technický problém, a to že když do článku vložím emailovou adresu napsanou např. typem písma comic, tak pak v na stránce je to v jiném písmu a navíc to funguje jako odkaz, což ne vždy chci. Jak mám tedy do článku vložit email, pouze jako text?

01. zář 2014 22:35 - 01. zář 2014 23:58 #117667
Odpověď od Bong
Moderátor
Emailová adresa je ve výchozím nastavení zobrazena jako aktivní. Podívejte se do nastavení režimu pluginu Content - Maskování e-mailu. Plugin umožní jako ochranu před spamboty maskovat všechny e-maily v obsahu pomocí Javascriptu. Tedy se není třeba zobrazení obávat.

S tím typem písma... záleží co dělá šablona a jak to tam vlastně cpete. Pokud chcete poradit se zobrazením, musíte dát odkaz na stránku s chybou.
Ale mezi námi. Vy nemáte co takhle písmo měnit obarvovat, podbarvovat a jinak čunit. Jak to bude vypadat, o to se stará šablona. Vy máte dodat jen předpisově naformátovaný a strukturovaný text bez dalšího zavlečeného kódu například z Wordu nebo cizích stránek...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

01. zář 2014 23:18 #117669
Odpověď od Dalibor
Začátečník
Už to dělá co potřebuji. Děkuji za radu.
Jen bych se ohradil proti tomu, že se snažím měnit barvu písma v textu - proč ne? Nemám nastavené v šabloně barvy písma atd.

01. zář 2014 23:52 #117670
Odpověď od Bong
Moderátor
To se ohrazujte, ale já to myslím dobře.

Pouťový plakát prosím, ale seriozní text? Vše má svá pravidla a zákonitosti a ty je třeba znát a respektovat. Nehledě na to, že pokud si vše nastylujete přímo v článku bude pak jakákoli větší změna vzhledu velmi obtížná. Zkuste si přečíst alespoň základní poučky: www.jakpsatweb.cz/jak-psat.html

Prostě: "... hnědý papír a obyčejný provázek úplně postačí..."

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

02. zář 2014 10:08 #117671
Odpověď od Dalibor
Začátečník
Vážený pane, nechci s vámi hádat o tom co je lepší a co ne Vy jste určitě profík, takže víte o čem mluvíte. Já nejsem, takže vaše rady přijímám a děkuji za něj. Stále se tímto učím. Tady je odkaz na naše webové stránky, které se stále dotváří: www.polarni-vlk.cz

02. zář 2014 14:37 #117675
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Naprosto souhlasím s Bongem, že text by se měl formátovat pomocí šablony, nikoliv v editoru. Dá se snad tolerovat nějaké podtržení, bold, apod., ale barva by se měla měnit za pomoci nadefinovaného stylu.
Jenom doplním, že pokud chcete maskování mailu z nějakého důvodu vypnout v nějakém konkrétním článku nebo modulu, tak stačí kamkoliv do textu (článku, modulu) vložit text {emailcloak=off}.

Powered by Fórum