Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Ochrana textu před zkopírováním

27. srp 2014 12:55 #117582
Zkoušel jsem hledat, ale nenašel, tak se zeptám. Jaké jsou možnosti ochrany obsahu stránek (textu) proti kopírování? Občas se mi stane, že si někdo přivlastní můj článek nebo jeho část pouhým ctrl C + ctrl V. Máte zkušenost s nějakou komponentou, krerá by tohle řešila? Třeba zakázala kopírování, nebo rovnou celé pravé tlačítko na myši.
Děkuji

27. srp 2014 13:12 #117584
Odpověď od Bong
Moderátor
Existuje pouze jediná možnost. Prostě to tam nedávejte, když vám vadí kopírování. Nic jiného neexistuje.

Můžete pouze ztížit, ale to platí pouze na neznalé uživatele. Pro Joomlu je to dokonce celá kategorie rozšíření na JED: CONTENT PROTECTION

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

27. srp 2014 13:49 #117590
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Abych to rozvedl - ochrana spočívá v tom, že se při startu nahraje skript, který kopírování vyřeší. Když si však ve svém prohlížeči zakážete spouštění javascriptu, kopírovací blok se nezapne. Kopírovači to samozřejmě vědí. Z pozice stránek na Joomle! nemáte možnost zasahovat do toho, jaký prohlížeč a jaké funkce v něm bude mít uživatel aktivovány.

Proto jsou ochrany proti kopírování neúčinné a je zbytečné s nimi ztrácet čas.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

27. srp 2014 16:38 #117597
Odpověď od Vojtěch Kocián
Pokročilý uživatel
Já používám toto:
extensions.joomla.org/extensions/access-...ent-protection/22731

Automaticky to přidá text za ten zkopírovaný.
Lidé většinou bezhlavě kopírují, takže si ani nevšimnou přidaného textu :)

Powered by Fórum