Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zh Googlemap - nastavení posunutí mapy

27. čvc 2014 00:07 #117195
Zh Googlemap - nastavení posunutí mapy od Martens
Návštěvník
Zdravím ctěné členy fora a obracím se s prosbou o radu.

Jak mám nastavit u ZhGoogleMap offset zobrazení mapy v px? Jde mi o to, že mapa se zobrazí tak, aby značka daného místa byla uprostřed mapy. No a potřebuji tu mapu při inicializaci posunout o několik px dolů tak, aby se v okně mapy ještě zobrazily důležité orientační body.

Jak na to? Koukal jsem do nastavení mapy, ale nic jako offset x a offset y jsem nenašel.

Případně jak to řešíte jinak?

Díky za rady.

27. čvc 2014 01:09 #117197
Odpověď od Martens
Návštěvník
Tak si i odpovím - zeměpisná šířka a délka u mapy je definice polohy, která bude ve středu dlaždice s mapou. Takže posunutím polohy se dá v okně posunout i celá mapa.

Nicméně jsem narazil na jinou, pro mne zatím neznámou věc.

Udělal jsem si 2 skupiny značek - jedna skupina jsou značky pro provozovny, další skupina je pro stanice metra. Nicméně - představoval jsem si, že nadefinuji značky jen jednou a propíšou se do všech map, ale není tomu tak. Pokud chci vidět jednu značku ve dvou typech map, musím ji nadefinovat 2x - což mi příjde jako nepraktické a přinejmenším divné....

Jak tedy nadefinovat značky a přiřadit je více mapám?

Díky za pomoc.

Powered by Fórum