Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

JEvents 3.1.27 - problem s instalaci

25. čvc 2014 17:05 - 25. čvc 2014 19:41 #117187
JEvents 3.1.27 - problem s instalaci od Wlashty
Začátečník
Ahoj,
mám joomla 2.5.24. Zkoušel jsem nainstalovat JEvents 3.1.27 přes správce rozšíření. Bohužel mi to vždy vyhodí :

Instalace komponenty: DB funkce jsou bez chyb
Balíček Instalovat: Došlo k chybě při instalaci rozšíření: com_jevents.zip

Nevíte kde by mohla být chyba? Prohledával jsem net, ale nikde se mi nepodařilo najít konstruktivní řešení problému.
Komponenta nelze ani ani odinstalovat ve správci, musel jsem ji odstranit ručně v databázi.

Míval jsem dříve starší verzi, ale tato mi holt nelze nainstalovat :/. Dnes jsem též instaloval akeebu a vše bylo Ok, takže mě opravdu už nenapadá kde by mohla být chyba :(

25. čvc 2014 19:35 #117188
Odpověď od Bong
Moderátor
Máte opravené vlastnictví složek a souborů na Wedos? Podívejte se taky do Systémové informace - Práva složek, zda je vše zelené.

JEvents můžete instalovat jako kompletní balíček, nebo si z něj rozbalit jednotlivé ZIPy a instalovat postupně. Vyzkoušejte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. čvc 2014 20:11 #117189
Odpověď od Wlashty
Začátečník
Zkusil jsem :
1) rozbalit archiv a instalovat jednotlivě - stejná chyba
2) zkontroloval jsem opravnění v joomle (práva -> nastavení oprávnění) - jsem super správce a vše mám povoleno
3) použil jsem kouzelné tlačítko wedosu : "Opravit práva souborů" - stále stejná chyba

Podívejte se taky do Systémové informace - Práva složek, zda je vše zelené.

- toto najdu na wedosu, nebo v joomle

Díky moc za radu, nejvíc mě štve, že nevím co se kde podělalo, neboť to byla prostá instalace, kde se nedala dát udělat chyba :/.

26. čvc 2014 08:07 #117190
Odpověď od Bong
Moderátor
Kontrolu opravneni najdete v Joomle...

Nenapada me co by to mohlo byt. Ale zkuste vzit celou instalacku posledni Joomly a nainstalujte jako kterekoli jine rozsireni.Nebo zkusit v administraci Joomly zkontrolovat a opravit databazi. Pripadne v phpMyAdmin oznacit vsechny tabulky a dat opravit.

Take muzete v administraci Joomly zapnout Rezim ladeni, pri instalaci by se chyby mohly vypsat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. čvc 2014 10:20 #117191
Odpověď od Wlashty
Začátečník
díky,
zkusím se na to mrknout.
Je možná též manualní instalace přes ftp ? Pokud by se mi nepodařilo najít jiné řešení.
Vím že po rozbalení componenty/modulu bych měl dát administrator do /administrator/components/ a sites do /components/ . Pak uz vsak nevim co dal.

26. čvc 2014 12:46 - 26. čvc 2014 12:53 #117192
Odpověď od Bong
Moderátor
V podstatě máte vodítko v souboru pkg_jevents.xml, část:
Code:
<files> <file type="component" id="com_jevents" >com_jevents.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_cal" client="site">mod_jevents_cal.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_legend" client="site">mod_jevents_legend.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_latest" client="site">mod_jevents_latest.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_filter" client="site">mod_jevents_filter.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_custom" client="site">mod_jevents_custom.zip</file> <file type="module" id="mod_jevents_switchview" client="site">mod_jevents_switchview.zip</file> <file type="plugin" id="jevents" group="finder">finder.zip</file> <file type="plugin" id="eventsearch" group="search">search.zip</file> <file type="library" id="googl">googl.zip</file> </files>

Třeba složka admin z com_jevents.zip přijde do administrator/component/com_jevents a taky instal.php z rootu ZIPu komponenty,... samozřejmě složka site do component/com_jevents.
U modulů a pluginů je to trochu jiné, ty mají svoje složky (libraries, modules a plugins) v kořenové složce Joomly. U pluginů například je třeba koukat na skupinu, třeba search ze ZIPu přijde do složky plugins/search/, co skupinu nemá (třeba moduly), tak přímo do modules.

Do administrator/manifests/packages/ dáte pkg_jevents.xml a do administrator/manifests/packages/jevents/ dáte install.php (oboje je v celém balíčku nahoře). Do složky breuer.cz/web/public/www/administrator/manifests/libraries/ nakopírujte googl.xml z přísluušného ZIPu.

Pak zkuste použít funkci Správce rozšíření: Pátrání v administraci Joomly.

Ještě před touhle anabází zkuste ZIP ve Správce rozšíření: Instalace: Instalovat ze složky, nebo Instalovat z URL. Můžete zkusit instalovat jak celý balíček, tak jednotlivé ZIPy, nebo tam rozbalit rovnou soubory ze ZIPu.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum