Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Reinstalacia Joomla a Virtuemart

16. čvc 2014 13:58 #117062
Reinstalacia Joomla a Virtuemart od KilJeaden
Začátečník
Zdravím, mám taky problem, s Joomlou ale skor s virtuemartom, ide o to ze nejprv mi to robilo blbosti typu, zle nazvy e-mailov pri objdnavke, nedavalo stavy zaradom ako malo, a teraz som nainstaloval aktualizaciu najnovsiu na WM a uz mi to az tak zblblo ze mi nejde vobedz objednat v e-shope, iba refreshuje stranku pri pridavani do kosika ale tovar tam nevlozi.

+ pri tejto poslednje aktualizacii som zistil aj to (co so si povodne myslle ze nejakou zahadou to neni mozne aj ked by to bolo velmi cudne) ze sa daju pri objednavke menit vsetky udaje ako cena tovaru, mnozstvo a pod v uz vykonanej objednavke, v starej joomle mi to tiez ficalo ale v tejto 2.5 mi to neslo az do poslednej aktualizacie.

A teda moj zaver je asi ten ze najlepsie by bolo preinstaloat celu joomlu a aj cely virtuemart nanovo.

A tu by som potreboval radu od skusenejsich, pretoze mam databazu plnu udajov z webu a z udajmi z e-shopu, a teda moja otazka je ako to cele spravit, tu reinstalaciu vlastne.

Teraz bezi web na joomla 2.5.19 a na VirtueMart 2.6.6.

Cize by som nainstaloval tieto alebo novsie verzie len z doverihodnych zdrojov (aj ked zatial com som aktualizoval slo vsetko cez administraciu takze by to malo byt z oficial webu vzdy stahovane), len ako spojazdnim aby tam boli vsetky tie udaje co aj teraz z databazi.

Dakujem za pomoc.

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

19. čvc 2014 17:36 #117106
Odpověď od KilJeaden
Začátečník
Nenajde sa nikto kto mi mi pomohol s usmernenim?

Rozmyslal som nad tym z toho co som nasiel na joomla forach zatial, ale nic k mojej teme akurat k prechodu na nincy server boli navody.

Uvazoal som nad tym ze ci by stacilo ak by som nanovo nainstaloval celu joomlu, vsetky moduly, vsetky komponenty a pod co v nej mma aj teraz, instalaciu by som spravil na novu databazu, a potom ked by som to mal cele nainstalovane tak by som v subore config.php spravil upravu udajov na staru databazu a ci by to takto potom neslo ze by rovno tahalo udaje zo starej databaze akurat by tam boli nove subory ktore by mali byt vporiadku bez dakych chyb, ktore tam podal mna su, a mozno boli uz od pociatku mojej joomly.

Dakujem za info a pomoc.

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

20. čvc 2014 10:18 #117107
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak jak přemýšlíte by to mohlo fungovat. Otázka je, zda se vám povede udělat přesně stejnou instalaci se stejnými rozšířeními a v těch shodných verzích... možná je jednodušší provést tuto instalaci jak popisujete a přetáhnout jen tabulky VM a naimportovat články , uživatele, ...

Rychlejší by mohlo být:

Zazálohujte stránky. Opravte a optimalizujte databázové tabulky v phpMyadmin. Aktualizujte (kompletní instalačkou) Joomlu, opravte databázi v administraci Joomly, aktualizujte (přeinstalujte) VM a všechna rozšíření. Podívejte se, zda vám chyby o kterých mluvíte nezpůsobují rozšíření třetích stran (například se netlučou skripty ve frontendu)... to bych se divil aby se něco nenašlo.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

20. čvc 2014 14:46 #117110
Odpověď od KilJeaden
Začátečník
Takze ak by som nainstaloval celu joomlu nanovo, ale nie rovnake verzie mozno aj novsie, chcel som najnovsie verzie co su dostupne na oficial webe a nahodil tam databazu staru systemom ze by som len zmenil udaje v configuration.php subore, tak by to nefungovalo ak by nebolo vsetko na rovnakej verzii ako na tej starej joomle ?

Co sa tyka tej casti ze ako by to bolo rychlejsie nie som az taky profk takze neviem co znamena ze: Opravte a optimalizujte databázové tabulky v phpMyadmin a opravte databázi v administraci Joomly.

Dakujem velmi pekne za pomoc.

E-shop so zábavnou pyrotechnikou: e-shop.ppyro.eu/ [/b]

20. čvc 2014 21:15 #117115
Odpověď od Bong
Moderátor
No různé verze Joomly mohou mít i různou strukturu databáze. Pak je třeba opravovat a nebo použít stejnou verzi a aktualizovat až potom.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum