Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problémy s menu

11. bře 2014 10:11 #114934
Problémy s menu od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
Dobrý den, začínám s Joomlou, ale skušenosti mám s jiným red.systémem, ale přes tohle se nepřenesu :(
Založil jsem si menu jako Články - seznam kategorie (tu mám vytvořenu a články v ní též)
Očekávám, že v menu se mi otevře seznam článků. Mě to ale vyhodí (můj hosting - pipni.cz) chybu 404 - Stránka nalezena. To se dokonce děje i v nastavení menu pro jeden článek.
Co je ale zajímavé, že první položkou Menu je "Hlavní stránka" (vlastně taky "jeden článek") a to se zobrazuje implicitně dobře. Mohl by mi někdo poradit ?

11. bře 2014 10:34 #114935
Odpověď od Cony
Moderátor
Prvně (nemohu si to odpustit) bych opustil pipni ;)

Zkontrolujte si v globálním nastavení, zda máte zaplé SEF URL a zda máte zapnutou možnost Přepis URL. Pokud ano, zkontrolujte si, jestli máte správně nastavený soubor .htaccess, a jestli jej Váš server vůbec podporuje. Případně vypněte v Joomle SEF URL, nebo alespoň přepis.

12. bře 2014 06:33 #114946
Odpověď od ing.Pavel Strahlheim
Začátečník
:lol: :lol: :) :)
"Případně vypněte v Joomle SEF URL, nebo alespoň přepis."
Stačilo vypnout přepis URL :) :) (bohužel Joomla to má imlicitně zapnuté, ale asi se to nějak tlouklo)
Moc a moc díky - Cony

27. srp 2014 10:55 #117578
Odpověď od Štěpán
Uživatel
Zdravim,
mam podobny problem. Po upgradu z 1.5 na 2.5 se mi nezobrazuje seznam kategorii (vyhodi hlasku 404) pokud tento seznam je odkazem na podkategorie. Zkratka pokud udelam kategorii "Kategorie" a ta obsahuje "Clanek 1", "Clanek 2" atd. vse se zobrazuje bez problemu. Pokud ale vytvorim "Kategorie" ta ma jeste nekolik podkategorii "Podkategorie 1", "Podkategorie 2" a ty pak obsahuji jednotlive clanky, zobrazi se hlaska 404 stranka nenalezena..
Bohuzel SEF mam uplne vypnute, prepis URL take. Nic nepomaha..

Snad jsem to vysvetlil sprave, kdyztak odkaz na stranky je opusarabicum.org/jupgrade/

Diky za pomoc!

27. srp 2014 11:12 - 27. srp 2014 11:15 #117579
Odpověď od Bong
Moderátor
Kategorie jste měl migrovat také, ne je dodatečně vytvářet.

Nicméně se podívejte na všechny kategorie, nejlépe každou i otevřete, smažte alias a nechte vytvořit nový. Aliasy v položkách menu, článcích a kategoriích bývají největší kámen úrazu a zdroj 404 chyb. Každý totiž musí být unikátní a to stará J1.5 nekontrolovala. Nezapomeňte všude prolézt i smazané položy menu, článků a kategorií v koši...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. srp 2014 20:19 #117612
Odpověď od Štěpán
Uživatel
Kategorie jsem migroval a nektere funguji, pokud mají pouze jednu "Kategorii" a jednotlive clanky. Chyba 404 se vyskytuje pouze v pripade, pokud dam odkaz na Seznam kategorii a ty mají ještě jednotlive podkategorie, které pak obsahuji samotne clanky.

Powered by Fórum