Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

phoca gallery - exif informace

25. čvc 2014 09:58 - 25. čvc 2014 10:00 #117173
Odpověď od vejvik
Začátečník
Tak teď jsem dal do parametrů všechny položky, zkusil jsem u tohoto alba Třeboně
u posledn fotky č. 144 se zobrazuje najednou vše, u předposlední č 143 jen něco přitom na googlu mají exif stejné 143 , 144

25. čvc 2014 11:52 #117175
Odpověď od Bong
Moderátor
Vy máte ověřeno, že problémy nastávají při použití češtiny a s angličtinou se to neděje? To mě velmi zajímá. Zkuste pro začátek nejprve nainstalovat poslední verzi češtiny pro Phoca Gallery 4 cs-CZ.com_phocagallery_j30.zip . Ta nová by měla být bezproblémová.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. čvc 2014 12:13 - 25. čvc 2014 12:22 #117177
Odpověď od vejvik
Začátečník
Ne ne, asi jsem špatně napsal, ověřeno to nemám, pouze mi to šlo když jsem zkoušel vše možné s angličtinou, potom to šlo i s češtinou a když jsem ubral nepotřebné parametry už to zase nešlo ani s cz ani s en. teď jsem zjistil jak píšu výše, že u jedné fotky se exif zobrazuje u druhé ne (myšleno u jedné se zobrazí veškeré info u druhé jen něco), ačkoliv obě obsahují stejné exif informace co do počtu.
poslední češtinu zkusím, a dám vědět
v současné době netuším, kde je chyba

češtinu jsem zkusil nainstalovet a žádná změna, nic se nezlepšilo, chyba bude jinde

25. čvc 2014 13:00 - 25. čvc 2014 13:01 #117178
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

:: čeština v tom asi nebude - jazykové řetězce jako takové nemají žádnou funkci - jen se prostě změní text - a to nemá vliv na žádnou funkční vlastnost

:: jestli se u jedné fotky exif zobrazuje a u druhé ne, pak to vypadá, že je něco s fotkou, protože prostě systém není natolik inteligentí, že by se měnil podle fotek, program je prostě napsanej a má stejný pravidla pro všechny, sám sebe neumí mutovat :idea:

Zkusil bych se zaměřit na to:

- jestli opravdu fotky mají stejnou EXIF strukturu
- jestli zadané parametry EXIF v nastavení neobsahují nějakou chybu, např. chybějící čárka mezi parametry
- zkusil bych odebrat všechny parametry a po jednom je přidávat a kontrolovat jak se to projeví na informacích u rýzných fotek
- zkusil bych se taky podívat jestli není zapnutá cache a jestli to nějak nedělá problémy :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. čvc 2014 23:38 - 27. čvc 2014 23:44 #117215
Odpověď od vejvik
Začátečník
Tak jsem zkusil výše popsané:
ad1 ano fotky mají na picase totožné exif informace, všechny obsahují model, typ fotoaparátu, datum vytvoření atd.
ad2 toto jsem kontroloval nesčetněkrtát, vše je zapsáno jak má být s čárkami
ad3 zkusil jsem a výsledek stejný některé parametry fungují, ten nejpodsatnější pro mne - datum vytvoření nikoliv, při rozkliknutí ikony fotoaparátu najede okno s informacemi, ale toto je buď úplně prázdné nebo se zobrazují pouze např. FILE.FileName,FILE.MimeType
ad4 jestli je myšlená cache v generálních parametrech joomly, ano tato byla zapnutá, po vypnutí žádná změna

a teď pár dalších postřehů:
zkusil jsem nahrát do pokusného alba pár fotek, před nahrátím jsem zkontroloval, že ačkoliv jsem fotky upravil tak jako všechny co mám na stránkách, tak exif informace jsou nezměněny, a fotka obsahuje všechny exif info, které fotoaparát vkládá
tyto fotky se chovají stejně a exif se nezobrazuje jak má, např. datum vytvoření model, apod se nezobrazí
potom jsem našl jednu fotku, poslední foto v jednom albu, kde kupodivu chodí všechno jak má, exif se zobrazuje dle zadaných parametrů, ale pouze tato jediná fotka, všechny ostatní fotky ve stejném albu ani v jiných už nefungují - to vážně netuším proč tomu tak je tady printscreen co se zobrazí u jedné fotky a co se zobrazuje u všech ostatních - zajímavé že u té fotky, kde exif jde je verze exif 1,2 a u těch dalších je napsáno google. Netuším proč.
a poslední, když se dívám na foto na picase, tak v jejích vlastnostech vidím základní exif, když fotku rozklinu v picase na detail a obrázek uložím, exif informace nezobrazuje - toto jsem však zkusil i u té jedné fotky, kde exif funguje a při stažení výše popsaným způsobem je na tom úplně stejně

28. čvc 2014 11:51 #117223
Odpověď od H13
Admin
Pak jedině, že prostě Picasa nepošle všechny informace nebo je server nějak limitovanej (což by bylo divný, protože u jedný fotky to nejede)

EXIF informace jsou uložený v originálním obrázku, a ten není na serveru, ale na Picasa - to znamená, že při zobrazení EXIF, se tvůj server vždy dotazuje na EXIF obrázku co je na Picasa - a vypadá to jako že asi nedostane kompletní informace.

Tohle už je spíš na zkoumání v php kódu:
components\com_phocagallery\views\info\view.html.php
Code:
if ($originalFile != '' && function_exists('exif_read_data')) { $exif = @exif_read_data( $originalFile, 'IFD0'); if ($exif === false) { $outputExif .= JText::_('COM_PHOCAGALLERY_NO_HEADER_DATA_FOUND'); } $setExif = $this->tmpl['exifinformation']; $setExifArray = explode(",", $setExif, 200); $exif = @exif_read_data($originalFile, 0, true);

zjistit, co skutečně pošle Picasa přes exif_read_data
zjistit jaký je skutečný obrázek, který je dotazován: $originalFile
pak ten obrázek zobrazit v Picasa a podívat se jestli u něj je EXIF aktivní, atd. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum