Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

phoca gallery - exif informace

13. lis 2013 19:15 #112586
phoca gallery - exif informace od vejvik
Začátečník
Zdravím,

dlouho jsem na svůj web nepřidával foto, dnes jsem přidal pár fotek a zjistil jsem, že u jednotlivých fotek se mi po kliknutí na ikonu fotoaparátu zobrazí jen Název souboru, Velikost souboru,MIME typ,IsColor a Barevný prostor

další pro mne důležité věci se nezobrazí, ačkoliv u starších fotek se zobrazují

mám joomlu 2.5.16 phoca 3.2.4, fotky jsou nahrávány z Picasy, kontroloval jsem a na picase jsou fotky se všemy exif informacemi, ale na stránky se nenahrají, kde může být problém,
díky za rady Martin

21. pro 2013 18:21 #113379
Odpověď od vejvik
Začátečník
Zdravím,

rád bych se zeptal ještě jednou na můj problém.
Mám joomlu 2.5 a phoca gallery obojí jsou poslední verze 2.5.17, 3.2.6
kdyz si do Picasy nahraji obrazky, a následně import do phoca gallery, tak se mi nenahraji vsechny exif informace, ale jen jmeno souboru a par dalsích, pro mne podstatnejsi info se nezobrazi.
U starsich fotografií se zobrazuje vše.
Rád bych se zeptal, zda s tím máte někdo taky problém. Fotky, které jsem nahrál v květnu a dříve mají veškeré exif a fotky co jsem nahrával teď uz nefungují. Zkusil jsem i vytvořit nové album, na picasu jsem nahrál jakkoliv neupravené fotky a po importu to samé, exif nejde. Na picase jsou exif informace u vsech fotek zobrazeny.
Uz mam pouze podezreny, ze neco musel zmenit google - jakákoliv rada jak by to šlo opravit?

Martin

07. led 2014 13:42 #113608
Odpověď od vejvik
Začátečník
Rád bych požádal znovu o pomoc.

problém viz výše jsem řešil i s tech. podporou servru a na žádný možný problém z jejich strany nepřišli.
Ale během testování jsem přišel na jednu zajímavost, která může mít souvislost s tím, že se nezobrazuje celé exif informace.
Ikdyž nahraji novou galerii s neupravenými fotkami (jedna má na picase 5MB) tak v joomle se mi zobrazí už jen jako 700kB. Tak stejně i u fotografiích v galerii, kde jsem poprvé exif problém objevil. původní fotografie se správnými
exif informacemi mají v průměru 1,5MB a ty co mají exif špatně zobrazené mají jen do 400kB, ačkoliv na picase jsou všechny fotky rovnocenné všechny mají cca těch 1,5MB.

Take se fotky někde asi ještě upravují, když se o tolik zmenší a ztratí exif informace.

tady na té stránce to testuji: ze-vzduchu.cz/fotografie-obci-p-az-z/category/202-trebon
poslední fotografie je na picase nijak neupravované 5MB a v joomle má 1,1MB
dalších 13 fotografií jsou upraveny a nahrány na picasu stejně jako všechny ostatní, tj. na picase mají cca 1,5 MB, ale v joomle mají do 400kB od fotografie 309 mají fotky v joomle stejnou velikost jako na picase

kde je s nahráváním problém?, proč se mi fotografie zmenšují?

díky za kadou radu, Martin

07. led 2014 18:58 #113610
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, kde je problém, to netuším, ale můžeme vyloučit, že by v Joomle! byly nějaký menší obrázky, apod. V Joomle! totiž žádný obrázky z Picasa nejsou. Jde jen o odkazy. Všechny obrázky z Picasa (originály, náhledy, ...) jsou na webu Picasa a do Phoca Gallery se exportují jen odkazy na ně a jejich informace. Tedy jak to funguje:

Phoca Gallery první získá informace o albu.
Potom získá informace o obrázcích v tom albu.
Zkusí zjistit jaký je nastavení velikosti náhledů a vybere přibližně velké náhledy pro import - pro malý, střední a velký náhled, tak aby při zobrazení nedocházelo k přílišným rozdílům mezi velikostí náhledů nastavenou v nastavení a velikosti náhledů na webu Picasa (protože když už se má pomocí HTML zmenšovat velikost náhledu, tak ať se to dělá s co nejmenjším rozdílem)

Zkus si pohrát s nastavením velkého náhledu, např. co se stane pokud nastavíš velký náhled stejně rozměrný jako je originál obrázku (jestli bude exif v pořádku)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

07. led 2014 21:09 - 07. led 2014 21:11 #113615
Odpověď od vejvik
Začátečník
Ahoj, díky za info

právě, že než jsem začal prvním importem obrázků, tak jsem na picasu nahrál vše ve formátu 1280x960 vše na picase obsahuje exif data. Tím jsem si sjednotil kdysi na picase vsechny obrazky jelikoz jsem v prubehu foceni zmenil fotak
V phoce jsem nastavil jako velky nahled 1280x960 a následně menší 640x480 (presne dle toho co poskytuje picasa) a maly, rozmery jsem cerpal dle informaci z picasi jaké náhledy generuje

takže takto to vždy fungovalo a načetly se fotky v nezměněném stavu, ale teď jsem zjistil že právě od té doby co mám problém z exif, se fotky nějak zmenšují sice mají stále 1280x960 ale jejich velikost klesne sotva na tretinu jak jsem psal. U dřívějších je velikost s picasou neměnná, tak kde může být problém :(

07. led 2014 22:33 #113617
Odpověď od H13
Admin
To bohužel nedokážu říct, Phoca Gallery dostane prostě informaci o fotce - z ty informace zjistí link na tu fotku a ten si uloží :idea: ... ale proč dostane takovou informaci jakou dostane, to nevím :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum