Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Fatal error: Class 'JFactory' not found

Fatal error: Class 'JFactory' not found 19. čen 2017 13:20 #131734

Ahoj všem. Měl bych prosbu. Kamarád mě poprosil o pomoc, ale také si nevím rady. Dříve jsem se systémem Joomla pracoval, ale už je to nějaký čas. Jedná se o problém, že na webu se zobrazuje hláška:

Fatal error: Class 'JFactory' not found in /home/www/gasfarm.cz/www/gasfarm.cz/index.php on line 28

Jedná se tedy o web www.gasfarm.cz/

Dokázal by mi zde někdo poradit? Jedná se o Joomla 1.6 Stable. Já vím, je to hodně stará verze, ale to bohužel neovlivním.

Někdo nějaký nápad, rady? Předem díky za reakce.
  • donfifa
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Fatal error: Class 'JFactory' not found 19. čen 2017 17:04 #131737

Když neovlivníte, tak není co řešit... Opravdu je to tak velký problém upgradovat alespoň na poslední verzi J 2.5 + záplaty? Stejně to musíte minimálně přeinstalovat, je to verze v řadě, co tam vidíte za problém?

Ale i tak bych to být vám překlopil na verzi J 3.x, když budou jen "nakopané" soubory tak budiž, ale tipuji, že při tom stáří a děravosti máte stránky i hacklé...

www.google.cz/search?q=Fatal+error%3A+Cl...Findex.php+on+line+2
  • Bong
  • Admin
  • Obdržená poděkování 2399
I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poslední úprava: 19. čen 2017 17:07 od Bong.

Fatal error: Class 'JFactory' not found 20. čen 2017 11:46 #131741

Díky moc za info. Takže podle vás bude nejlepší přejít na poslední verzi. Šablona pro to ale asi nebude stavěná, takže se bude muset celý web předělat. Nebo mi doporučíte nějaký ověřený způsob migrace, když je šablona zastaralá? Díky.
  • donfifa
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2

Fatal error: Class 'JFactory' not found 20. čen 2017 15:05 #131742

V každém případě si nejprve vytvořte zálohu současného stavu.

Chcete-li zachraňovat je potřeba nejlépe web obnovit z funkční zálohy. Případně zjistit co je tam přesně za verzi a přehrát soubory Joomly. Pak to alespoň bude chodit.
Následně krok za krokem aktualizovat v administraci Joomlu po verzích 1.6x - 1.7x - 2.5x až dojdete na J 2.5.28 + opravné patche. Samozřejmě bude třeba zaktualizovat i instalovaná rozšíření. Takto aktualizovanou Joomlu můžete ještě nějaký ten pátek provozovat.

Mezikroky je třeba také zálohovat, kdyby se něco nepovedlo.

Nebo nainstalovat novou Joomlu v poslední verzi a buď ručně (jestli je tam pár článků, tak je to to nejrychlejší) nebo pomocí nějakého migračního nástroje (SPupgrade, jUpgrade, jMigrator, J2xml,...) převést stará data do nové Joomly...

Šablonu můžete převést po úpravách také, ale může to být pracné a nemusí to vyjít. Vykašlete se na ni a najděte si jinou, novou, respozivní.

Vše okolo migrací a úprav najdete v dokumentaci Joomly na docs.joomla.org
  • Bong
  • Admin
  • Obdržená poděkování 2399
I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Fatal error: Class 'JFactory' not found 22. čen 2017 11:47 #131755

Díky moc za vyčerpávající info.
  • donfifa
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Vygenerováno za 0.144 sekund

Nové možnosti

Fórum umožňuje využít službu Tapatalk z vašeho mobilního zařízení.

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 404 hostů a žádný člen

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu