Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Oblíbené Kdo by mohl pomoci vytvořit WWW pro neziskovku?

02. pro 2017 01:04 #133252
Odpověď od H13
Admin
No, pokud myslíš "automatickým updatem" to, že by jsi vůbec neměl kontrolu nad updatem, tak to už bych viděl jako problém. Naposledy se mi toto stalo s Firefoxem, který se automaticky aktualizoval a tím pádem jsem přišel o všechna rozšíření, které přestala být kompatibilní. No místo, abych vracel změny zpět, a zakázal automatický update, tak jsem prostě začal používat Chrome. Osobně si myslím, že automatický update webové stránky poskládané systémem, který je sestaven z různých částí od různých vývojářů, asi vždy bude problemtický, a bude to chtít opravdu dobrý skript (umělou inteligenci) pro řešení možných problémů s updatem.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

02. pro 2017 09:36 #133258
Odpověď od Linelabcz
Admin
Nějaký článek k Auto update Wordpress www.wordfence.com/blog/2016/11/hacking-2...rdpress-auto-update/ spíše to opravdu vypadá jako možný problém.

02. pro 2017 09:39 #133259
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jak jsem psal, nemá smysl řešit na joomlím fóru, že existují i jiné, začátečníky mnohonásobně oblíbenější systémy :) Tady se to vždy otočí ve prospěch Joomly, což je v pořádku. Jsme na joomlím fóru.

MaK.

--- -- -

02. pro 2017 11:31 #133260
Odpověď od H13
Admin

Jak jsem psal, nemá smysl řešit na joomlím fóru, že existují i jiné, začátečníky mnohonásobně oblíbenější systémy :) Tady se to vždy otočí ve prospěch Joomly, což je v pořádku. Jsme na joomlím fóru.


S tím ale musíš prostě počítat, když příjdeš na demokratické fórum, a budeš jim tam psát, že teď je prostě poplulární ANO + KSČM + SPD, protože nabízí "jednoduchá" řešení, pravděpodobně dopadneš hůř než zde na fóru, kde se prostě snažíme vysvětlit, že jednoduchost a oblíbenost je velmi relativní pojem a že to, co je považováno u Joomly za negativum, může mít logické a praktické základy a pokud se na to podíváme z jiné strany, můžeme v tom spíše vidět výhodu. Nejde ani tak o to hanit ostaní systémy, jako spíš o to dát více informací o uváděných negativech a přidat protiargumenty pokud existují.

My rozumíme Joomle! a pokud se na nás někdo v tomto fóru obrátí, nabízíme řešení, která známe. Pokud příjde zákazník do T-Mobile a bude chtít nějaké řešení a prodavač mu řekne, že O2 má více zákazníků, ať tedy jde do O2, tak ten prodavač je prostě zbytečný, stejně tak jeho rada. Zákazník potřebuje vyřešit problém, a ne to, aby si ho prodavači přeposílali mezi sebou.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bart

02. pro 2017 18:42 #133268
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za názor, ten můj je odlišný.

MaK.

--- -- -

02. pro 2017 20:05 - 02. pro 2017 20:23 #133273
Odpověď od Bart
Moderátor
Já mám podobnou zkušenost jako Cony a H13. Když jsem chtěl např. ve WordPressu cokoliv nastavit podle svého, vždy jsem trochu narazil a dost jsem v něm tápal. Tím nechci říci, že je WordPress špatný. Ale jak píše H13, síla Joomly je prostě v 'individualizaci' a dost věcí se dá řešit elegantně a lehce (třeba i přes rozšíření).

Nemyslím si, že by tu někdo viděl cokoliv růžově. Kritické myšlení je potřeba a je správné (i vůči Joomla), věci jsou tak v viděny více realisticky. A i Joomla má dost chyb. Ale o tak jsem s ní relativně spokojen a mě vyhovuje že všeho nejvíce...

Jsou tu lidi co slaví 10 let s Joomlou a dělají mnohé... Předkládají, pomáhají s forem, dělají rozšíření (programují) atp. Bong, H13. Cony dokonce 11 let. Všechno nejlepší a jen tak dál ;). Vážím si jich a i jejich práce a jsou velkým přínosem pro Joomlu. Joomlu dělají lidé a stojí za ní...

Powered by Fórum