Zjistili jsme : Remository chystá změnu!

Vytisknout

Při sestavování kolekce češtin jsme zaregistrovali jednu velikou věc. Komponenta Remository, která slouží k organizaci souborů k downloadu, projde rozsáhlými změnami. Připravili jsme pro vás výcuc toho nejdůležitějšího, co se chystá.

Jedná se o volný překlad textu, který najdete na stránkách autora Remository (http://www.remository.com/content/view/7/) a spíše o prezentaci hlavních bodů uvedených v tomto dokumentu.

S verzí 3.00 byla komponenta hodně přepracována v objektovém slova smyslu. Nyní, verze 3.20 beta, přichází s velmi pečlivě provedenými změnami v databázi. Co bude dále?

Po verzi 3.20 se očekává v rychlém sledu vydání několika dalších verzí, které opraví závažné chyby nalezené ve verzi 3.20. To hlavní však přijde s verzí 3.40, která se již vyvíjí. Dříve byla označována jako verze 4, ale funkce v ní obsažené jsou natolik zajímavé, že byl vývoj uspíšen. Není však známé žádné konečné datum, ale autorovy stránky již běží na této nové komponentě. Do verze 3.40 bude přidáno mnoho nových funkcí a změn, ale tou hlavní bude funkce, která veškeré soubory uloží do databáze.

Bude to velká změna a uživatelé se na ní musí dobře připravit. Toto řešení má řadu výhod. Bezpečnost je jedním z nich. Je značně vylepšena, protože soubor vlastně neexistuje jako soubor pouze ve chvíli kdy je ve vyhrazené části určené pro upload. I PHP a HTML soubory mohou být lépe ochráněny. Správa je mnohem jednodušší a celé úložiště můžete zazálohovat jako část záložní databáze. A správa dalších funkcí bude také jednodušší , protože soubory můžete přesouvat kam chcete a nic není uloženo v souborovém systému.

Uživatelé verze 3.20 by také NEMĚLI používat složky/kategorie k organizování úložiště (to je nová vlastnost verze 3.20). Tohle bude lépe použitelné až když budou soubory v databázi. Parametr filepath by MĚL být použit pouze tehdy, pokud máte skutečný důvod k tomu, abyste nahrávali/stahovali soubory do specifického umístění.

Další vlastnost verze 3.40 můžete vidět na autorových stránkách. Můžete určit kategorii nebo složku obsahující textové soubory. V tomto případě jsou soubory ukládány do databáze, ale jsou indexovány pro vyhledávání.

Změny v databázi byly pečlivě promyšleny aby neměly vliv na množství paměti. Pro pokročilé uživatele zde bude množství funkcí, které umožní použití úložiště bez jakýchkoliv limitů.

Autor ještě slibuje, že další informace se ještě objeví tak, jak budou nové funkce přidávány. Pokud tedy něco nového zjistíme, určitě vám o tom dáme vědět.

Diskutujte o tomto článku ve fóru (1 odpovědí).

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 423 hostů a 2 členové

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu