Zálohy snadno a rychle

Vytisknout

Každý, kdo už jednou přišel o data ví si jistě pamatuje ten studený pot na čele, když zjistil nevyhnutelné - záloha neexistuje. Pokud jsme klienty kvalitního webhostingu, není vše ztraceno a s pomocí administrátora můžeme zrekonstruovat podstatnou část našeho díla. Ale když jsme na freehostingu a podobně, moc bych na zálohy serveru nespoléhal....
Takže jak tuhle delikátní záležitost řešit?

Rád bych Vám stručně představil komponentu bigAPE Backup (http://www.bigape.co.uk/). Nejnovější verze je ke stažení z (www.mamboforge.net.
Co všechno umí?
Zálohovat. Zálohuje databázi, vybranéí adresáře, nebo celé Mambo včetně databáze. Dále danou zálohu můžeme poslat mailem a také můžeme prohlížet starší zálohy uložené na serveru. V administraci záloh můžeme kontrolovat jejich obsah a dodatečně si je stáhnout na svůj PC. Osobně mi zde už chybí jen časové automatické spuštění, ale věřím, že tuto funkci autoři brzy přidají.
Funguje na všech běžných platformách a kombinacích OS a webserveru. Návod k instalaci a používání je ke stažení v PDF.
Využití této komponenty může být od prosté zálohy serveru, průběžných záloh při vývoji až k migraci na servery jiné.
Doporučuji ji nejen vyzkoušet, ale i používat, ušetříte si mnoho starostí.
Komponneta je v angličtině a několika dalších jazycích, do našeho jazyka doposud lokalizována nebyla , ale třeba se nějaký dobrovolník najde. (v tom případě se prosím připište do seznamu překladů)
Přeji všem stabilní hosting a ať zálohy potřebujete co nejméně.

HonzaG

Diskutujte o tomto článku ve fóru (9 odpovědí).

Poslední novinky z fóra

Další témata »

Joomlaportál si prohlíží...

Právě přítomno: 426 hostů a 2 členové

Joomla!® je registrovaná ochranná známka společnosti Open Source Matters. © 2004-2012 JoomlaPortal.cz - provozováno Testudo corp. s.r.o. Powered by Twitter Bootstrap Framework. Design by Linelab.org

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, diskuzních příspěvků a dalších textů je povolenou jen se souhlasem provozovatele.

Domů | Licence | O komunitě Joomla | Kontakty | Hledat na webu